Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Komiks i karta z kroniki

Data publikacji: 2016-01-03 15:42
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-03 15:42
Komiks i karta z kroniki
Laureaci konkursów - literackiego i komiksowego - wraz z organizatorkami imprezy. Fot. Dariusz Gorajski  

Rozstrzygnięto ostatnie już kategorie konkursowe w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym w szczecińskiej Szkole Podstawowej nr 56. Przypomnijmy, że w tym roku tematem wiodącym byli „Książęta pomorscy", a w ramach imprezy zorganizowano choćby konkurs wiedzowy, plastyczny oraz na prezentację multimedialną.

Z kolei niedawno w tej placówce wręczono nagrody w konkursie historyczno-plastycznym na stworzenie komiksu „Przygody księcia Eryka Pomorskiego" dla klas 1-3 oraz w literackim pn. „Ważny dzień z historii miasta - zredagowanie karty z kroniki przedstawiającej uroczystość nadania praw miejskich Szczecinowi" dla klas 4-6.

W pierwszym z konkursów wygrał Piotr Ziętarski z SP 56, drugie miejsce zajęli - Iga Jaworska z SP 37 oraz Mateusz Drabik z SP Mierzyn, trzecie - Adam Lewna z SP 56 i Dobrochna Piaskowska z SP 1, natomiast wyróżnienia: Krzysztof Piestrzyński z SP 1 oraz Julia Drwęcka z SP 1. Z kolei w konkursie literackim pierwsze miejsce zajęła Karolina Sammel ze Szkoły Salezjańskiej, drugie miejsce - Amelia Krzyżanowska z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. oraz Jakub Porwich z SP 7, trzecie - Paulina Juras z SP 7, a wyróżnienie - Łukasz Knasiński z SP 56. ©℗

(MON)

Na zdjęciu: laureaci konkursów - literackiego i komiksowego - wraz z organizatorkami imprezy.

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA