niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Klawiatury do tabletów

Klawiatury do tabletów

Klawiatury do tabletów
Data publikacji: 2016-03-17 09:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 909 123671

Analitycy International Data Corporation prognozują, że w 2016 r. sprzedaż tabletów spadnie o 5,9 proc. Segment urządzeń z dołączaną klawiaturą ma jednak zanotować wzrost aż o 73 proc. Za ten sukces odpowiada m.in. oferta Microsoftu i Apple. Platforma Windows już dziś jest liderem tego rynku.

– Obserwujemy szybko postępujące innowacje w segmencie tabletów z dołączaną sprzętową klawiaturą, którym towarzyszy spadek cen, zwiększanie portfolio produktów przez głównych graczy – większą konkurencję, co w połączeniu z rosnącym zainteresowaniem tego typu urządzeniami ze strony sektora korporacyjnego, skutkuje istotnymi wzrostami sprzedaży – wyjaśnia Jean Philippe Bouchard, szef działu Tablets w IDC.

W ocenie ekspertów popularność tabletów z dołączaną klawiaturą sprzętową wpłynie w niedalekiej przyszłości na całą branżę. Prognozuje się zwiększenie liczby urządzeń z ekranami powyżej 9 cali na rzecz dominujących dziś tabletów z mniejszymi ekranami. Tablety z dołączaną klawiaturą stanowią także szansę dla Microsoftu. Urządzenia linii Surface mają w najbliższych latach odebrać część udziału w rynku tabletom z Androidem.

Prognozy IDC wskazują, że w 2016 r. liderem segmentu tabletów z fizyczną klawiaturą sprzętową będzie platforma Windows (53,3 proc.), na drugim miejscu uplasuje się system Apple (28,5 proc.), zaś urządzenia z Androidem będą stanowić 18,2 proc. branży.

– Sukces tabletów z klawiaturą sprzętową przyniesie pierwszą zauważalną obecność platformy Windows na tym rynku od początku jego powstania. Wszechstronność Windowsa 10 już dziś przyczynia się do relatywnie szybkiego przyjęcia nowego systemu w branży PC, podobnie będzie w przypadku tabletów z ekranami o przekątnych od 9 do 13 cali – ocenia Ryan Reith, szef programu Worldwide Quarterly Mobile Device Trackers w IDC. Według niego „tak długo, jak system OS X nie zostanie wyposażony w interfejs dotykowy, Android pozostanie mało spójnym ekosystemem, a system Chrome niszowym produktem, platforma Windows wydaje się być jedynym logicznym rozwiązaniem dla branży tabletów ze sprzętową klawiaturą”. (pap)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy