Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Klasy tabletowe w SP 48

Data publikacji: 2016-03-15 11:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Klasy tabletowe w SP 48
 

Dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, a także ortografia i fonetyka - tego wszystkiego uczą się - na tabletach! - uczniowie klasy 2 d w szczecińskiej Szkole Podstawowej nr 48. To jedna z dwóch klas w tej placówce, która nazywana jest tabletową, bowiem części zajęć towarzyszy nauka na tych sprzęcie elektronicznym. Druga to zerówka. Trwają również przymiarki do wprowadzenia tabletów na lekcjach dla piątoklasistów.

Uroczysta inauguracja działalności pierwszych w Szczecinie, w szkołach publicznych, klas tabletowych odbywa się w poniedziałek:

- Komputer, tak jak telefon komórkowy, to już normalna, zwykła rzecz, jaką kupuje się dziecku. Ale to nie może być niańka elektroniczna zastępująca rodziców - mówiła wtedy dyrektorka placówki, Iwona Górska.

Szkoła posiada 52 tablety (zakupione ze środków Wydziału Oświaty Urzędu Miasta), z których korzystają uczniowie zerówki i klasy 2d:

- Mamy program „Kujon" i możemy na tablecie mnożyć i dzielić, a on nam mówi, czy dobrze zrobiliśmy zadanie - opowiadał drugoklasista Bartek, którego liczenie urządzenie oceniło właśnie na „bajecznie".©℗

Monika GAPIŃSKA

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Na zdjęciu: W szczecińskiej SP 48 działają dwie klasy tabletowe. W poniedziałek odbyła się tu uroczysta inauguracja tej innowacji.

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA