Wtorek 19 października 2021r. 
REKLAMA

Kandydaci na studia mogą wybierać. Czas rekrutacji

Data publikacji: 2021-05-11 16:14
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-11 16:14
Kandydaci na studia mogą wybierać. Czas rekrutacji
Studenci PUM podczas zajęć.  Fot. Ryszard Pakieser  

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, najlepsza uczelnia w regionie wedle rankingu "Perspektyw", rozpoczęła rejestrację elektroniczną na studia. Na chętnych czeka 11 ścieżek kariery. 

Kandydaci mają do wyboru następujące kierunki studiów: lekarski, lekarsko-dentystyczny, analityka medyczna, farmacja, biotechnologia specjalność medyczna, dietetyka, fizjoterapia, kosmetologia, pielęgniarstwo, położnictwo oraz psychologia zdrowia.

Na parterze w holu uczelni zostaną ustawione pojemniki, do których będzie można składać dokumenty.

Tradycyjnie najbardziej oblegane studia na PUM to kierunek lekarski i lekarsko - dentystyczny. Pandemia tego nie zmieniła. O jedno miejsce na kierunku lekarskim w ubiegłym roku biło się 12 osób, o jedno miejsce na kierunku lekarsko-dentystycznym – 13. 

PUM-owi na pewno pomaga to, że dobrze wypada w rankingu „Perspektyw” zestawiającym polskie szkoły wyższe. W ubiegłym roku ponownie został uznany za najlepszą uczelnię w regionie. W skali kraju znalazł się wysoko, bo aż na ósmym miejscu – razem z Uniwersytetem Wrocławskim. Został też sklasyfikowany jako druga najlepsza uczelnia medyczna w kraju, ustępując tylko Gdańskiemu Uniwersytetowi Medycznemu.

W środę, 12 maja, elektroniczną rekrutację rozpocznie także Akademia Sztuki. Zapisy prowadzą także Akademia Morska i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

Rekrutacja na Uniwersytecie Szczecińskie rusza 16 czerwca. 

Będzie w czym wybierać.

A jeśli sytuacja pandemiczna nadal będzie rozwijała się tak pomyślnie, w kolejnym roku akademickim studenci wrócą do uczelnianych budynków. ©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ