Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

PUM: Niech młodzi porozmawiają z młodymi

Data publikacji: 2021-04-10 12:03
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-10 12:10
PUM: Niech młodzi porozmawiają z młodymi
Fot. Ryszard Pakieser (archiwum)  

Pomorski Uniwersytet Medyczny, najlepsza uczelnia w Szczecinie w rankingu "Perspektywy", chce dotrzeć do potencjalnych studentów przy pomocy studentów aktualnych. Dlatego organizuje w kwietniu spotkania online dla maturzystów i uczniów klas przedmaturalnych. 

- Uprzejmie informujemy, że w dniach 19-23 kwietnia odbędą się na Facebooku spotkania live ze studentami wszystkich kierunków Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, skierowane do maturzystów i uczniów klas przedmaturalnych - zapowiada Renata Olejnik z PUM. - W spotkaniach będzie uczestniczyć tylko młodzież. Zakładamy, że ta formuła będzie dla niej interesująca. Oczywiście oferta PUM-u i warunki rekrutacyjne też będą zaprezentowane, choć te zainteresowani będą mogli samodzielnie doczytać na naszej stronie internetowej. W tych wydarzeniach chodzi głównie o to, by młodzież porozmawiała z młodzieżą!

Na 19 kwietnia zaplanowano spotkanie ze studentami Wydziału Medycyny i Stomatologii, na 20 kwietnia - Wydziału Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej, na 21, 22 i 23 kwietnia - Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie to najlepsza uczelnia w naszym regionie – tak wynika z ubiegłorocznego rankingu szkół wyższych „Perspektyw”, najważniejszego tego typu zestawiania w Polsce. PUM jest na wysokim dziesiątym miejscu, razem z Uniwersytetem Wrocławskim. Awansował aż o 8 miejsc w porównaniu z rokiem 2019. W gronie uczelni medycznych PUM ustępuje już tylko Gdańskiemu Uniwersytetowi Medycznemu. Jeśli brać pod uwagę efektywność naukową, PUM jest na podium, za dwoma najpotężniejszymi ośrodkami w kraju: Uniwersytetem Warszawskim oraz Uniwersytetem Jagiellońskim.

(as)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ