poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Nauka > Interaktywna pomoc dla zamkniętych szkół. Meridian udostępnia mapy

Interaktywna pomoc dla zamkniętych szkół. Meridian udostępnia mapy

Interaktywna pomoc dla zamkniętych szkół. Meridian udostępnia mapy
Data publikacji: 2020-03-28 21:16
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-29 11:46
Wywietleń: 601 449189

Szczecińskie Wydawnictwo Meridian postanowiło pomóc nauczycielom i uczniom w trudnych dniach nauczania na odległość. Udostępniło im bezpłatnie swoje interaktywne mapy do nauki geografii, historii, wos-u i innych przedmiotów.

- Nauczyciele i uczniowie znaleźli się w trudnej sytuacji i muszą sprostać zupełnie nowym wymaganiom, dlatego postanowiliśmy ich wesprzeć i podjęliśmy decyzję, by mogli korzystać z przygotowanych przez nas map. Dostęp jest zupełnie darmowy i nie jest obarczony żadnym zobowiązaniem do zakupu. Na platformie znajduje się w tej chwili 75 interaktywnych map i plansz z zakresu geografii, historii, WOSu, biologii i ekologii - mówi Radosław Grochowski, dyrektor handlowy Wydawnictwa Meridian. - Są one dostępne na trzech rodzajach kont: szkolnym, nauczycielskim i uczniowskim. 

Meridian to szczecińskie wydawnictwo z 25-letnim doświadczeniem w produkcji map, plansz oraz multimediów. Dotychczas udostępniało gratis zainteresowanym na krótki czas multimedia w celu zapoznania z ich treścią, a następnie należało je kupić. Teraz - z powodu wprowadzenia zdalnego nauczania w szkołach - postanowiło udostępnić je do wakacji zupełnie za darmo.

 - W związku z obecną sytuacją w naszym kraju, postanowiliśmy udostępnić nasze mapy na platformie Meridian Prime za darmo do końca roku szkolnego. Mamy nadzieję, że pomoże to w prowadzeniu zajęć poza szkołą oraz zachęci uczniów do nauki w domu - mówi Radosław Grochowski i wyjaśnia jak to zrobić:

Wystarczy jedynie wejść na stronę https://meridianprime.online/, kliknąć w prawym górnym rogu przycisk „zarejestruj się” i tym samym utworzyć konto podając w polu „podaj kod promocyjny”, czyli kod „naukawdomu”.  

Na stronie https://meridianprime.online/ znajduje się także samouczek, czyli rozbudowana instrukcja obsługi pozwalająca z łatwością zapoznać się z funkcjami platformy oraz także przeprowadzić przez proces rejestracji każdego użytkownika. Wydawnictwo na swoim profilu na Facebooku zamieściło  specjalną grafikę o tym wydarzeniu. Za jej pośrednictwem w ciągu pierwszych dni zalogowało się ponad 900 osób. To świadczy o dużym zapotrzebowaniu na takie pomoce wśród uczniów i nauczycieli, którzy muszą sprostać wymogom zdalnej edukacji. Szczegóły na: pomoceszkolne.edu.pl; multimedia.meridian.pl ©℗

(el) 

Komentarze

Marcin
Super inicjatywa. Pozdrawiam
2020-03-29 11:09:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie