Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Szkoły zamknięte, nauka trwa

Data publikacji: 16 marca 2020 r. 23:22
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:16
Szkoły zamknięte, nauka trwa
 

Uczniowie nie chodzą do szkół, bo, jak zapowiedział minister zdrowia, z powodu koronawirusa mamy „kwarantannę społeczeństwa". Chociaż nie odbywają się lekcje, dzieci i młodzież nie mają jednak wolnego od nauki. Od swoich nauczycieli otrzymują już na bieżąco tematy do przerobienia, zadania do wykonania, a nawet zapowiedziano już sprawdziany on-line.

- Nie jest to czas wolny ani dla uczniów, ani dla nauczycieli. Nie jest to też czas spotkań towarzyskich. Ogłaszając przez radiowęzeł zamknięcie szkoły, zapowiedziałam uczniom czas normalnej samodzielnej pracy w domu. Nauczyciele przesyłają uczniom przez internet zadania do wykonania - powiedziała nam Teresa Kalina, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinie.

Dotychczas nauczyciele korzystali z dziennika elektronicznego, poczty elektronicznej, Messengera, grup na Facebooku głównie do przekazywania szkolnych i klasowych informacji oraz zawiadamiania o wydarzeniach i sprawdzianach. Teraz, w stanie epidemicznym, zaczęli korzystać z nich także do prowadzenia nauczania on-line, gdyż nauka przez e-learnig stała się nie tylko przydana, ale

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 74% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 17-03-2020

 

Autor: Elżbieta Kubera
Fot. Pixabay.com
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA