Sobota, 25 maja 2024 r. 
REKLAMA

II LO najpopularniejsze

Data publikacji: 15 lipca 2018 r. 17:36
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:47
II LO najpopularniejsze
 

II Liceum Ogólnokształcące, V LO, Technikum Informatyczne, I LO i Technikum Zawodowe nr 4 w ZS8 - to najbardziej oblegane szkoły w Szczecinie. W tegorocznym naborze największą popularnością kandydatów do nich cieszyły się jednak klasy tylko w wybranych profilach.

Do poniedziałku (16 lipca) trwa rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich. Są jeszcze wolne miejsca. Wydział Oświaty Urzędu Miasta podsumował natomiast pierwszy etap tegorocznego naboru. W gronie najbardziej obleganych szkół najczęściej pojawiało się II LO, w którym dużą popularnością cieszyły się aż cztery profile klas.

Najwięcej osób kandydowało do klasy biologiczno-chemicznej w II LO, gdzie na jedno miejsce przypadało 3,68 kandydatów. Druga pod względem popularności była klasa o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym w V LO, gdzie o jedno miejsce walczyły trzy osoby. Trzecia pod względem popularności była klasa w zawodzie technik informatyk w Technikum Informatycznym SCI, gdzie na miejsce przypadało 2,64 kandydatów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też klasa pre-IB (przygotowująca do matury międzynarodowej) w II LO, do której startowało 2,59 osób na miejsce. W tej samej szkole - II LO kandydaci chętnie wybierali klasę matematyczno-fizyczną, gdzie o miejsce kandydowało 2,29 osób. Niewiele mniej, bo 2,21 osób ubiegało się o jedno miejsce w klasie lingwistyczno-europejskiej w I LO. Natomiast po 2,14 osób starało się o miejsce w klasie o zawodzie technik hotelarstwa Technikum Zawodowym nr 4 w Zespole Szkół nr 8 oraz w klasie językowo-matematycznej II LO.

W pierwszym naborze do szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział 3785 kandydatów, z których przyjęto 3471 osób. Szkoły przygotowały dla nich nieco więcej miejsc, bo 3789 w 129 oddziałach. Najwięcej miejsc - 2030 było w liceach ogólnokształcących, do których przyjęto 1947 osób. Nieco mniej miejsc było w technikach - 1491, do których zakwalifikowało się 1360 osób. Najmniejszą popularnością cieszyły się branżowe szkoły I stopnia. Mimo, że przygotowano w nich jedynie 268 miejsc, to zainteresowanych było nimi zaledwie 164 kandydatów.

Osoby, które nie zostały przyjęte w postępowaniu rekrutacyjnym do wybranej przez siebie szkoły, mogą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej. Wydział Oświaty UM zapewnia, że są jeszcze wolne miejsca. Podanie o przyjęcie należy złożyć bezpośrednio w szkole, która dysponuje wolnymi miejscami. Termin upływa w  poniedziałek o godz. 15. Wykaz wolnych miejsc w szczecińskich szkołach ponadgimnazjalnych dostępny jest na stronie: nabor.pcss.pl/szczecin/szkolaponadgimnazjalna/nabor/ w zakładce Dokumenty.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Wywieszenie list osób przyjętych i nieprzyjętych w II LO w Szczecinie.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA