niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > Nauka > II LO najpopularniejsze

II LO najpopularniejsze

II LO najpopularniejsze
Data publikacji: 2018-07-15 17:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:47
Wywietleń: 5108 338255

II Liceum Ogólnokształcące, V LO, Technikum Informatyczne, I LO i Technikum Zawodowe nr 4 w ZS8 - to najbardziej oblegane szkoły w Szczecinie. W tegorocznym naborze największą popularnością kandydatów do nich cieszyły się jednak klasy tylko w wybranych profilach.

Do poniedziałku (16 lipca) trwa rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich. Są jeszcze wolne miejsca. Wydział Oświaty Urzędu Miasta podsumował natomiast pierwszy etap tegorocznego naboru. W gronie najbardziej obleganych szkół najczęściej pojawiało się II LO, w którym dużą popularnością cieszyły się aż cztery profile klas.

Najwięcej osób kandydowało do klasy biologiczno-chemicznej w II LO, gdzie na jedno miejsce przypadało 3,68 kandydatów. Druga pod względem popularności była klasa o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym w V LO, gdzie o jedno miejsce walczyły trzy osoby. Trzecia pod względem popularności była klasa w zawodzie technik informatyk w Technikum Informatycznym SCI, gdzie na miejsce przypadało 2,64 kandydatów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też klasa pre-IB (przygotowująca do matury międzynarodowej) w II LO, do której startowało 2,59 osób na miejsce. W tej samej szkole - II LO kandydaci chętnie wybierali klasę matematyczno-fizyczną, gdzie o miejsce kandydowało 2,29 osób. Niewiele mniej, bo 2,21 osób ubiegało się o jedno miejsce w klasie lingwistyczno-europejskiej w I LO. Natomiast po 2,14 osób starało się o miejsce w klasie o zawodzie technik hotelarstwa Technikum Zawodowym nr 4 w Zespole Szkół nr 8 oraz w klasie językowo-matematycznej II LO.

W pierwszym naborze do szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział 3785 kandydatów, z których przyjęto 3471 osób. Szkoły przygotowały dla nich nieco więcej miejsc, bo 3789 w 129 oddziałach. Najwięcej miejsc - 2030 było w liceach ogólnokształcących, do których przyjęto 1947 osób. Nieco mniej miejsc było w technikach - 1491, do których zakwalifikowało się 1360 osób. Najmniejszą popularnością cieszyły się branżowe szkoły I stopnia. Mimo, że przygotowano w nich jedynie 268 miejsc, to zainteresowanych było nimi zaledwie 164 kandydatów.

Osoby, które nie zostały przyjęte w postępowaniu rekrutacyjnym do wybranej przez siebie szkoły, mogą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej. Wydział Oświaty UM zapewnia, że są jeszcze wolne miejsca. Podanie o przyjęcie należy złożyć bezpośrednio w szkole, która dysponuje wolnymi miejscami. Termin upływa w  poniedziałek o godz. 15. Wykaz wolnych miejsc w szczecińskich szkołach ponadgimnazjalnych dostępny jest na stronie: nabor.pcss.pl/szczecin/szkolaponadgimnazjalna/nabor/ w zakładce Dokumenty.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Wywieszenie list osób przyjętych i nieprzyjętych w II LO w Szczecinie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie