Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Nabór do burs i internatów

Data publikacji: 11 czerwca 2018 r. 09:54
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:47
Nabór do burs i internatów
 

Osoby spoza Szczecina, które po wakacjach będą się uczyć w szczecińskich szkołach mogą skorzystać z miejsca w bursach i internatach. Od poniedziałku rusza do nich nabór, który potrwa do 29 czerwca.

Rekrutacja na wolne miejsca do burs i internatów, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Szczecin obędzie się drogą elektroniczną.

Kandydaci mają do wyboru: dwie bursy szkolne: integracyjna przy ul. Zygmunta Starego oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul Pokoju oraz siedem internatów. Są to internaty głównie dla uczniów danych szkół, lecz w przypadku wolnych miejsc, kandydaci z innych placówek także mogą tam zostać przyjęci. Internaty mieszczą się przy: Centrum Edukacji Ogrodniczej przy ul. Batalionów Chłopskich, Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej przy ul. Hożej, Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Niegolewskiego, Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych przy ul. Racibora, ZS nr 4 przy ul. Kusocińskiego, ZS nr 6  przy ul. Sowińskiego i ZSO nr 4 przy ul. Romera.

Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem strony internetowej nabor.pcss.pl/szczecin/, na której uruchomiona została zakładka: BURSA/INTERNAT, dzięki której kandydaci mogą wypełnić wniosek rekrutacyjny. Znajdują się tak również szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu oraz kryteriów naboru do burs i internatów (zakładka dokumenty).

Na złożenie stosownych dokumentów zainteresowani uczniowie mają czas do 29 czerwca br. Wstępne wyniki naboru zostaną ogłoszone 16 lipca. Następnie kandydaci będą mieli czas na złożenie deklaracji woli zamieszkania w bursie lub internacie. Ostateczne wyniki rekrutacji do tego typu placówek zostaną podane 20 lipca do godziny 12.

Obecnie, do 19 czerwca br, trwa nabór do szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych. Wstępne wyniki tegorocznego naboru zostaną podane 6 lipca o godz. 12. Następnie kandydaci będą mieli czas na potwierdzenie woli nauki. Warunek ten powinni koniecznie spełnić, by ostatecznie zostać przyjętym do szkoły, do której zostali zakwalifikowani. Ostateczne wyniki tegorocznego naboru zostaną ogłoszone 11 lipca.

Podobnie jak w przypadku rekrutacji do innych typów szczecińskich placówek oświatowych, nabór prowadzony jest elektronicznie za pomocą strony internetowej: nabor.pcss.pl/szczecin/szkolaponadgimnazjalna/nabor/. Tam też znajduje się pełna oferta szkół ponadgimnazjalnych, a w zakładce Dokumenty są wzory niezbędnych oświadczeń, informacja dotycząca tego, jakie dokumenty powinny zostać złożone z wniosekiem o przyjęcie oraz harmonogram tegorocznej rekrutacji. Dodatkowo umieszczony został tam również obszerny poradnik dla kandydatów, który odpowiada na pytania związane z naborem.©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Bursa szkolna integracyjna przy ul. Zygmunta Starego

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA