piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Nauka > Historyczny sukces

Historyczny sukces

Historyczny sukces
Data publikacji: 2017-07-27 16:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:52
Wywietleń: 1464 278828

Szczecińscy uczniowie z Gimnazjum nr 46 osiągnęli jedne z najlepszych wyników w kraju w egzaminie gimnazjalnym. Zdystansowali nie tylko inne szkoły Szczecina, ale również okręgu. To spektakularny sukces.

Gimnazjum nr 46 działa przy V Liceum Ogólnokształcącym. Od lat jest jedną z najlepszych placówek miasta i województwa zachodniopomorskiego. Jednak po raz pierwszy w swej historii jej uczniowie osiągnęli na egzaminie końcowym we wszystkich przedmiotach najlepsze wyniki w Szczecinie, a w części przedmiotów najlepsze w okręgu (województwa: wielkopolskie, lubuskie, zachodniopomorskie).

Wyniki uczniów z Gimnazjum nr 46 plasują ich na szóstym miejscu w Polsce z egzaminu w części przyrodniczej i na siódmym w części matematycznej.

- Cieszymy się z takiego sukcesu naszych gimnazjalistów. Uważam jednak, że sukces leży po obu stronach: zarówno uczniów, jak i nauczycieli, ale również nie wolno zapominać o rodzicach uczniów. Myślę, że obecny rocznik był znakomity - przyznała Hanna Bartnik, dyrektor Gimnazjum nr 46 i V LO w Szczecinie.

Dodaje, że taki wynik to miły akcent na zakończenie działalności gimnazjum, do którego w tym roku naboru już nie było. Zgodnie z rządową reformą edukacji wszystkie gimnazja zostaną bowiem zlikwidowane.

Uczniowie G nr 46 w tegorocznym egzaminie gimnazjalnym osiągnęli średni wynik 92,91 pkt. proc. To duży wyczyn, gdyż  żadna szkoła w naszym okręgu nie osiągnęła pułapu 90 pkt proc. W Szczecinie drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 16 ( 89,18 pkt proc.), trzecie -  Gimnazjum nr 32 (82,98 pkt proc.), czwarte - Gimnazjum Katolickie (82,72 pkt proc.), piąte - Gimnazjum nr 42 (81,70 pkt proc.).

Dyrektor Hanna Bartnik podkreśla, że w jej szkole lekcja jest dla nauczycieli najważniejsza. W Gimnazjum nr 46 uczy wielu znakomitych pedagogów, którzy kochają swoją pracę, a ich radość z nauczania przekłada się na efekty kształcenia. Wiodącym profilem szkoły są przedmioty matematyczno-przyrodnicze. Prowadzi także klasy dwujęzyczne z językiem angielskim.

Ze swym wynikiem 92,91 p proc. Gimnazjum nr 46 jest szóste w Polsce. Pierwszy w kraju jest Zespół Szkół „Optimum” z Wrocławia przy 13 zdających (94,7 p proc.), drugie - Gimnazjum Dwujęzyczne nr 59 w Warszawie (94,4 p proc.), trzecie - Zespół Szkół UMK - Gimnazjum Akademickie w Toruniu (94,1 p proc.), czwarte - ZS nr 6 – Gimnazjum Dwujęzyczne nr 33 w Warszawie (93,8 p proc.), piąte - Gimnazjum Dwujęzyczne nr 42 w Warszawie (93,0 p proc.).

Elżbieta Kubera

Na zdjęciu: Spektakularny sukces Gimnazjum nr 46 w Szczecinie

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

anna
wynik cieszy, życzę sobie takich wyników na maturze z fizyki w lo14, gdzie większość lekcji z tego przedmiotu sie nie odbywa, a dyrekcja ma "związane" ręcę. Oczekuję wyników matur w jej szkole.
2017-07-27 21:30:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”