Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Projekt gimnazjalny na expo

Data publikacji: 01 czerwca 2016 r. 15:35
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:42
Projekt gimnazjalny na expo
 

Expo Gim, czyli pierwsza edycja Targów Projektów Gimnazjalnych odbyła się w środę w Gimnazjum nr 46 w Szczecinie. Salę gimnastyczną wypełniło 17 interdyscyplinarnych projektów, przygotowywanych przez zespoły liczące od dwóch do pięciu osób.

Projekt gimnazjalny jest obowiązkowym zadaniem edukacyjnym każdego ucznia kończącego naukę w gimnazjum. Służy poszerzeniu wiedzy z zakresu zainteresowań naukowych uczniów. Jego efekt zwykle jest przygotowywany w formie prezentacji multimedialnych.

- W tym roku po raz pierwszy zmieniliśmy formułę prezentacji projektów. Na Expo Gim uczniowie przedstawiają swoje projekty młodszym kolegom - mówi Barbara Moskowicz, koordynator projektów edukacyjnych i nauczycielka języka  angielskiego w Gimnazjum nr 46. - Przekrój zagadnień, którymi zajęli się uczniowie jest zróżnicowany. Jednak, zgodnie z profilem szkoły, dominują tematy medyczne.

Najlepsze prace zostały nagrodzone. Grand Prix i puchar dyrektora otrzymał projekt przeciw uzależnieniom "Metamfetamina a amfetamina", który autorzy przygotowali merytorycznie i rzetelnie, przeprowadzając m.in. wywiady z lekarzami i członkami MONAR-u. Kolejne trzy miejsca zajęły projekty o egzorcyzmach, medycynie niekonwencjonalnej i dietetyce. ©℗(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA