piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Nauka > Eksperci od Javy spotkali się w Szczecinie

Eksperci od Javy spotkali się w Szczecinie

Eksperci od Javy spotkali się w Szczecinie
Data publikacji: 2019-04-22 11:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 1158 386567

Eksperci programowania w języku Java dzielili się wiedzą w Szczecinie. To drugie już spotkanie JAVIPS cieszyło się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy mieli do dyspozycji 90 wejściówek, a wpłynęło ponad 150 zgłoszeń - nie tylko ze Szczecina i okolic, ale również z sąsiednich województw.

JAVIPS organizowane jest przez fundację o tej samej nazwie, a inicjatorami i współorganizatorami przedsięwzięcia są dwie szczecińskie firmy tworzące oprogramowanie dla biznesu - Consileon Polska oraz Magnetic Point.

- Choć w IT jest tyle pracy, że znajdzie się miejsce dla każdego, są firmy, które potrzebują wiedzy eksperckiej - tłumaczy Marcin Kaczmarek, prezes Consileon Polska. - Współorganizując z JAVIPS, mamy okazję do budowania społeczności profesjonalistów korzystających z technologii Java i pobudzania tych ludzi do dalszego rozwoju. Już udało się zbudować markę rozpoznawaną pośród lokalnych programistów. W następnych edycjach sięgać będziemy chcieli także po osoby z innych miast, mając nadzieję, że niektórzy z nich zostaną potem tutaj, by w Szczecinie żyć i pracować.

Tego rodzaju spotkania są także okazją do integrowania pasjonatów Javy.

- Technologie, które wykorzystujemy w codziennej pracy, opierają się na programowaniu w języku Java - mówi Paweł Dziennik, prezes Magnetic Point. - Na szczecińskim rynku brakowało do tej pory spotkań związanych z tą tematyką. Postanowiliśmy aktywnie wesprzeć JAVIPS i przyczynić się do zintegrowania społeczności pasjonatów Javy. Zależy nam między innymi na tym, aby prelegenci, których zapraszamy na JAVIPS, byli ekspertami, a wiedza przekazywana podczas prezentacji była na najwyższym poziomie merytorycznym. Z punktu widzenia firmy wspieranie takich inicjatyw jest również doskonałą formą zaprezentowania profilu swojej działalności. Tego typu spotkania stwarzają możliwość wymiany doświadczeń w mniej formalnej atmosferze, mogą być również okazją do nawiązania współpracy.

Wystąpili znani z największych konferencji programistycznych prelegenci: Tomasz Michalak, Jakub Marchwicki oraz Piotr Przybył.

Tomasz Michalak opowiedział, z jakimi wyzwaniami można się spotkać, projektując rozwiązania dla globalnych marek, takich jak Ernst&Young czy Unilever. Jakub Marchwicki pokazał kilka scenariuszy, w których wykorzystanie architektury mikroserwisów pozwoliło rozwiązać część problemów w działających już systemach. Piotr Przybył natomiast wyjaśnił, dlaczego w programowaniu zawsze trzeba zwracać uwagę na kontekst.

Organizatorzy i uczestnicy JAVIPS wsparli finansowo akcję budzenia Agaty Turek, która aktywnie działała na rzecz rozwoju szczecińskiej branży IT.

Spotkanie odbyło się 11 kwietnia w sali konferencyjnej Nowego Browaru. Wydarzeniu patronował prezydent Szczecina.

(sag)

 

Eksperci od Javy spotkali się w Szczecinie Eksperci od Javy spotkali się w Szczecinie Eksperci od Javy spotkali się w Szczecinie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie