niedziela, 07 czerwca 2020.
Strona główna > Nauka > Eksperci od Javy spotkali się w Szczecinie

Eksperci od Javy spotkali się w Szczecinie

Eksperci od Javy spotkali się w Szczecinie
Data publikacji: 2019-04-22 11:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 1232 386567

Eksperci programowania w języku Java dzielili się wiedzą w Szczecinie. To drugie już spotkanie JAVIPS cieszyło się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy mieli do dyspozycji 90 wejściówek, a wpłynęło ponad 150 zgłoszeń - nie tylko ze Szczecina i okolic, ale również z sąsiednich województw.

JAVIPS organizowane jest przez fundację o tej samej nazwie, a inicjatorami i współorganizatorami przedsięwzięcia są dwie szczecińskie firmy tworzące oprogramowanie dla biznesu - Consileon Polska oraz Magnetic Point.

- Choć w IT jest tyle pracy, że znajdzie się miejsce dla każdego, są firmy, które potrzebują wiedzy eksperckiej - tłumaczy Marcin Kaczmarek, prezes Consileon Polska. - Współorganizując z JAVIPS, mamy okazję do budowania społeczności profesjonalistów korzystających z technologii Java i pobudzania tych ludzi do dalszego rozwoju. Już udało się zbudować markę rozpoznawaną pośród lokalnych programistów. W następnych edycjach sięgać będziemy chcieli także po osoby z innych miast, mając nadzieję, że niektórzy z nich zostaną potem tutaj, by w Szczecinie żyć i pracować.

Tego rodzaju spotkania są także okazją do integrowania pasjonatów Javy.

- Technologie, które wykorzystujemy w codziennej pracy, opierają się na programowaniu w języku Java - mówi Paweł Dziennik, prezes Magnetic Point. - Na szczecińskim rynku brakowało do tej pory spotkań związanych z tą tematyką. Postanowiliśmy aktywnie wesprzeć JAVIPS i przyczynić się do zintegrowania społeczności pasjonatów Javy. Zależy nam między innymi na tym, aby prelegenci, których zapraszamy na JAVIPS, byli ekspertami, a wiedza przekazywana podczas prezentacji była na najwyższym poziomie merytorycznym. Z punktu widzenia firmy wspieranie takich inicjatyw jest również doskonałą formą zaprezentowania profilu swojej działalności. Tego typu spotkania stwarzają możliwość wymiany doświadczeń w mniej formalnej atmosferze, mogą być również okazją do nawiązania współpracy.

Wystąpili znani z największych konferencji programistycznych prelegenci: Tomasz Michalak, Jakub Marchwicki oraz Piotr Przybył.

Tomasz Michalak opowiedział, z jakimi wyzwaniami można się spotkać, projektując rozwiązania dla globalnych marek, takich jak Ernst&Young czy Unilever. Jakub Marchwicki pokazał kilka scenariuszy, w których wykorzystanie architektury mikroserwisów pozwoliło rozwiązać część problemów w działających już systemach. Piotr Przybył natomiast wyjaśnił, dlaczego w programowaniu zawsze trzeba zwracać uwagę na kontekst.

Organizatorzy i uczestnicy JAVIPS wsparli finansowo akcję budzenia Agaty Turek, która aktywnie działała na rzecz rozwoju szczecińskiej branży IT.

Spotkanie odbyło się 11 kwietnia w sali konferencyjnej Nowego Browaru. Wydarzeniu patronował prezydent Szczecina.

(sag)

 

Eksperci od Javy spotkali się w Szczecinie Eksperci od Javy spotkali się w Szczecinie Eksperci od Javy spotkali się w Szczecinie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie