Sobota 25 września 2021r. 
REKLAMA

Akcja hibernacja

Data publikacji: 2017-09-29 09:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:51
Akcja hibernacja
 

Szczecińskie Centrum Informacji Turystycznej "Szmaragdowe -Zdroje" zaprasza na imprezę specjalną i to trzydniową (29 września-1 pazdziernika). Będzie na niej świętowany ... powrót nietoperzy do zimowiska w tamtejszych podziemiach! 

- Przez prawie pół roku władaliśmy w podziemiach my, ludzie, teraz czas przekazać klucze do podziemi nietoperzom- mówi Karolina Ignaszak, kierownik SCIT „Szmaragdowe-Zdroje”, które organizuje imprezę wraz ze Szczecińskim Stowarzyszeniem Przygodowym „Za horyzont…”. - Jesień to dla nich czas wielkiego obżarstwa,  randek i "ścielenia łóżek". Podczas wydarzenia poznamy tajemnice nietoperzy, dowiemy się, co robią przez cały rok, dlaczego muszą spać w ciszy i spokoju i czy naprawdę są takie wielkie, jak myślimy, czy naprawdę wypijają krew  i jak dużo im zawdzięczamy. Będziemy podpatrywać ich wieczorną aktywność, podsłuchiwać ich rozmowy, a nawet na chwilę zamienimy się w jednego z nich. Dowiemy się również dlaczego warto, aby w naszym otoczeniu było ich jak najwięcej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy pod nr tel. 91 383 38 38.

"Akcja hibernacja" rozpocznie się w piątek 29 września o godz.17.30 prelekcją dr hab. Magdaleny Dzięgielewskiej o ciekawostkach związanych z nietoperzami. Potem (godz.18:15) – zajęcia terenowe, podczas których za pomocą detektorów, noktowizorów, kamer inspekcyjnych i lornetek będzie można widzieć, słyszeć i podziwiać te latające ssaki, bytujące w Parku Leśnym „Zdroje”. O godz.19 - ognisko (organizatorzy oferują pieczone ziemniaki i zapewniają kijki do pieczenia kiełbasek).

  W sobotę (30 września) m.in. gra terenowa (start o godz.:11, 12 i 14), której uczestnicy wcielają się w nietoperze i podążają śladami ich życia, by na końcu wlecieć do podziemi i wydostać się z nich  podziemną wieżą. Natomiast o godz.13 i 15 prelekcja  „Nietoperz – zwierz niezbyt lubiany, lecz bardzo pożądany” połączona ze zwiedzaniem podziemi. 

   A w niedzielę 1 pażdziernika w godz. 11 -16 ognisko, kącik kreatywny, nietypowe gry „Znajdź mnie…” i „Polowanie na kolację”. Będzie też wycieczka "Mroczne tajemnice nietoperzy" z Legendziarzem Zachodniopomorskim (o godz. 12 i 14).  

Więcej na https://www.facebook.com/SzmaragdoweZdroje/

(mag)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ