poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Akcja hibernacja

Akcja hibernacja

Akcja hibernacja
Data publikacji: 2017-09-29 09:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:51
Wywietleń: 1286 294097

Szczecińskie Centrum Informacji Turystycznej "Szmaragdowe -Zdroje" zaprasza na imprezę specjalną i to trzydniową (29 września-1 pazdziernika). Będzie na niej świętowany ... powrót nietoperzy do zimowiska w tamtejszych podziemiach! 

- Przez prawie pół roku władaliśmy w podziemiach my, ludzie, teraz czas przekazać klucze do podziemi nietoperzom- mówi Karolina Ignaszak, kierownik SCIT „Szmaragdowe-Zdroje”, które organizuje imprezę wraz ze Szczecińskim Stowarzyszeniem Przygodowym „Za horyzont…”. - Jesień to dla nich czas wielkiego obżarstwa,  randek i "ścielenia łóżek". Podczas wydarzenia poznamy tajemnice nietoperzy, dowiemy się, co robią przez cały rok, dlaczego muszą spać w ciszy i spokoju i czy naprawdę są takie wielkie, jak myślimy, czy naprawdę wypijają krew  i jak dużo im zawdzięczamy. Będziemy podpatrywać ich wieczorną aktywność, podsłuchiwać ich rozmowy, a nawet na chwilę zamienimy się w jednego z nich. Dowiemy się również dlaczego warto, aby w naszym otoczeniu było ich jak najwięcej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy pod nr tel. 91 383 38 38.

"Akcja hibernacja" rozpocznie się w piątek 29 września o godz.17.30 prelekcją dr hab. Magdaleny Dzięgielewskiej o ciekawostkach związanych z nietoperzami. Potem (godz.18:15) – zajęcia terenowe, podczas których za pomocą detektorów, noktowizorów, kamer inspekcyjnych i lornetek będzie można widzieć, słyszeć i podziwiać te latające ssaki, bytujące w Parku Leśnym „Zdroje”. O godz.19 - ognisko (organizatorzy oferują pieczone ziemniaki i zapewniają kijki do pieczenia kiełbasek).

  W sobotę (30 września) m.in. gra terenowa (start o godz.:11, 12 i 14), której uczestnicy wcielają się w nietoperze i podążają śladami ich życia, by na końcu wlecieć do podziemi i wydostać się z nich  podziemną wieżą. Natomiast o godz.13 i 15 prelekcja  „Nietoperz – zwierz niezbyt lubiany, lecz bardzo pożądany” połączona ze zwiedzaniem podziemi. 

   A w niedzielę 1 pażdziernika w godz. 11 -16 ognisko, kącik kreatywny, nietypowe gry „Znajdź mnie…” i „Polowanie na kolację”. Będzie też wycieczka "Mroczne tajemnice nietoperzy" z Legendziarzem Zachodniopomorskim (o godz. 12 i 14).  

Więcej na https://www.facebook.com/SzmaragdoweZdroje/

(mag)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie