Dwieście ryz papieru ksero, ponad dwa tysiące długopisów i tyle samo ołówków, farby, kleje, bloki techniczne, wycinanki, kolorowanki a nawet papier do orgiami - dzięki hojnym darczyńcom Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie wzbogacił się o mnóstwo materiałów plastycznych tak potrzebnych chorym dzieciom do nauki i rozrywki.
Nauczyciele szkoły, która funkcjonuje w dwóch szczecińskich szpitalach- w Zdrojach i przy ul. Unii Lubelskiej z apelem o pomoc w skompletowaniu materiałów plastycznych i biurowych zwrócili się pod koniec lutego bieżącego roku. Reżim sanitarny w pandemii narzucił bowiem jeszcze większą ostrożność w stosunku do dzieci cierpiących na różne schorzenia i każdy uczeń musiał mieć swój indywidualny zestaw przyborów.
Na apel o przynoszenie papieru, ołówków, kleju czy wycinanek zareagowało mnóstwo osób.
- Wielką zbiórkę poczyniły szkoły, ale mnóstwo materiałów otrzymaliśmy od różnych instytucji, które także nadprogramowo zaopatrzyły naszych podopiecznych w zabawki i słodycze – wymienia Karolina Gołdyn, nauczycielka matematyki, a jednocześnie koordynatorka akcji. – Wzruszające były także gesty indywidualnych ofiarodawców, szczególnie emerytów, którzy postanowili pomóc naszym uczniom.
Szpitalna placówka otrzymała tak dużo przyborów, że postanowiła podzielić się nimi z Dziecięcym Oddziałem Zakaźnych w szpitalu przy ul. Arkońskiej, gdzie z powodu epidemii nauka jest zawieszona. Kartony materiałów plastycznych, zabawek i słodkości na pewno bardzo dzieci ucieszyły.
- Wypisałam i wysłałam 64 podziękowania dla naszych darczyńców – mówi Karolina Gołdyn. - Każdemu z osobna i wszystkim razem raz jeszcze – za pośrednictwem „Kuriera Szczecińskiego” - chcę złożyć serdeczne podziękowania. Bez ich pomocy trudno byłoby prowadzić lekcje. Dziękuję także wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły zaangażowanym w akcję.
Podarowane materiały szkoła wykorzystuje na bieżąco podczas lekcji i zajęć świetlicowych wykonując np. łapacze snów, zakładki, globus z okazji dnia ziemi, papierowe dinozaury, filcowe ozdoby, figurki z modeliny. Dzieci zamiast leżeć z telefonem czy tabletem w rękach mają pożyteczne i inspirujące zajęcie.
(kel)