czwartek, 09 lipca 2020.
Strona główna > Nauka > Dyplomy studentek ze Szczecina wśród najlepszych

Dyplomy studentek ze Szczecina wśród najlepszych

Dyplomy studentek ze Szczecina wśród najlepszych
Data publikacji: 2020-01-09 21:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 1050 437114

Prace studentek ze Szczecina wśród najlepszych dyplomów artystyczno–projektowych w Polsce. Nikola Burzyńska z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego zaprojektowała designerski mebel dla kota. Natomiast Kamila Dereń z Akademii Sztuki opracowała interaktywne video poruszające problem Wszechświata i cywilizacji.

Obie prace znalazły się w zestawieniu 10 najlepszych dyplomów FONT nie czcionka. Praca Nikoli Burzyńskiej zajęła pierwsze miejsce w kategorii Wzornictwo oraz drugie miejsce w ogólnym zestawieniu. Dziewczyna jest absolwentką Wydziału Budownictwa i Architektury ZUT (kierunek wzornictwo). Obecnie prowadzi w Barlinku mały sklep z rękodziełem oraz kwiatami. W wolnych chwilach zajmuje się renowacją mebli. Promotorem jej pracy była dr hab. Renata Jackowiak. Dyplom Nikoli to projekt wielofunkcyjnego mebla, który posiada niezbędne akcesoria przeznaczone dla kotów. Inspiracją do powstania „Mruka” był fotel 366 projektu Józefa Chierowskiego.

Natomiast praca Kamila Dereń - ubiegłorocznej absolwentki Akademii Sztuki w Szczecinie - zajęła pierwsze miejsce w kategorii Projekt Artystyczny, a trzecie w ogólnym zestawieniu. Jej dyplom „NOWOtwór” powstał w Katedrze Grafiki Interdyscyplinarnej na dawnym Wydziale Sztuk Wizualnych (obecnie Kolegium Sztuk Wizualnych). Kamila prowadzi własne studio, gdzie zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją, a także animacją 2 i 3D. Praca magisterska „NOWOtwór” porusza problem zanieczyszczeń i wyniszczenia Ziemi.

Prezentacja nagrodzonego dyplomu Kamili Dereń odbywała się w dwóch niewielkich pomieszczeniach, gdzie w jednym wyświetlona została animacja z udziałem kamery Kinect - która podobnie, jak człowiek na Ziemię, tak ona na animacji wprowadzała zakłócenia w formie szumu. W drugim pomieszczeniu znajdował się obiekt - szklane naczynie nawiązujące do instalacji Duchampa, który w prezencie dla przyjaciela przywiózł czyste powietrze z Paryża. W kolbie zamknięte zostało brudne powietrze jako element, który pozostanie po nas na Ziemi.

Zwycięskie dyplomy można zobaczyć na stronie https://dyplomy.fontnieczcionka.pl/dyplomy/2019.

To już szósta edycja zestawienia najlepszych dyplomów artystyczno-projektowych przygotowana przez portal "FONT nie czcionka!". Ocenianych było prawie 70 dyplomów nadesłanych z 19 uczelni z całej Polski. Głównymi trendami wśród zgłaszanych prac była ekologia, zdrowie psychiczne oraz poprawa estetyki otaczającej nas rzeczywistości. Internauci na podstawie głosowania wybrali 10 najciekawszych projektów.

(isz)

Fot. Aleksandra Jędrzejewska

Na zdjęciu: Kamila Dereń

 

 

Dyplomy studentek ze Szczecina wśród najlepszych Dyplomy studentek ze Szczecina wśród najlepszych Dyplomy studentek ze Szczecina wśród najlepszych

Komentarze

Wawrzek
Gratulacje! Może w Barlinku powstanie Fabryka Mebli z prawdziwego zdarzenia.Młodzi z zapałem potrafią ale trzeba im pomóc nie tylko zwalnianiem z podatków ale dotacjami bo Oni po studiach są na razie bez kapitałów.
2020-01-10 21:43:01

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Joannie Fierke

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie