Czwartek, 23 stycznia 2025 r. 
REKLAMA

Czasu jest mało

Data publikacji: 12 lipca 2016 r. 16:03
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:42
Czasu jest mało
 

Ogromne zmiany już wkrótce, bo w 2017 roku, czekają uczniów i nauczycieli. Najważniejsze to m.in. likwidacja gimnazjów, wprowadzenie ośmioklasowej szkoły powszechnej i czteroletniego liceum. O tych właśnie rewolucyjnych zmianach w oświacie rozmawiali dyrektorzy szczecińskich gimnazjów z urzędnikami magistratu i prezydentem Piotrem Krzystkiem.

Przypomnijmy, że wśród uczniów najbardziej zmiany odczują ci, którzy po wakacjach pójdą do klasy 6. To oni bowiem będą pierwszym rocznikiem, który nie będzie kontynuować nauki w gimnazjum, ale w klasie 7.

- Przed nami rewolucyjne zmiany, dotyczące całego obowiązującego obecnie systemu szkolnictwa. Pewne jest to, że musimy się do nich dobrze przygotować, a czasu na to niestety mamy bardzo mało. Czeka nas ogrom pracy – usłyszeli na spotkaniu dyrektorzy od prezydenta Krzystka. – Chcemy razem z wami przygotować się do tej reformy oświaty i wspólnie wypracować taki sposób wprowadzenia zmian, by było one jak najmniej dotkliwe i bolesne, zarówno dla uczniów i ich rodziców, jak również dla was – dyrektorów szkół oraz waszych nauczycieli.

W trakcie spotkania szefowa miejskiej oświaty, Lidia Rogaś, przedstawiła dyrektorom informacje dotyczące przeprowadzenia planowanej reformy oświaty, w tym zagrożenia wynikającymi z wprowadzenia tak rewolucyjnych zmian w obecnie obowiązującym systemie kształcenia. Przedstawiony został także nowy Zespół ds. reformy oświaty, który zostanie podzielony na cztery podzespoły - ds. sieci szkół podstawowych, ds. sieci szkół ponadgimnazjalnych, ds. sieci szkół specjalnych oraz zespół wspierający.

Jak informuje Marta Kufel z biura prasowego Urzędu Miasta, obecnie Wydział Oświaty UM czeka na informacje zwrotne od dyrektorów gimnazjów. Podczas spotkania zostali oni bowiem poproszeni o przeanalizowanie między innymi tego, jakie zmiany są konieczne do przeprowadzenia w budynkach ich szkół, pod względem dostosowania ich do wymogów choćby najmłodszych uczniów.

- Na dalszych etapach prac nad wprowadzeniem reformy oświaty w Szczecinie, planuje się także spotkania prezydenta z dyrektorami innych szczecińskich placówek oświatowych, a także konsultacje związane przykładowo z tworzeniem nowej sieci szkół - informuje M. Kufel.

(MON)

 

Na zdjęciu: Ostatni egzamin szóstoklasistów

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA