niedziela, 25 sierpnia 2019.
Strona główna > Nauka > Czas refleksji nad sobą

Czas refleksji nad sobą

Czas refleksji nad sobą
Data publikacji: 2016-03-15 16:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1006 123544

Trwają rekolekcje wielkopostne. Uczniowie szczecińskich szkół przez trzy dni uczestniczą w zajęciach organizowanych w kościołach i szkołach. Czytają Biblię, poznają życie świętych i zasady postępowania wobec bliźnich.

Czy dobrze, że są takie rekolekcje?

- Dobrze, bo w czasie rekolekcji nie mamy lekcji. A poza tym to dla nas taki czas refleksji, zastanowienia się nad różnymi sprawami: Bogiem, naszą wiarą i relacjami z innymi ludźmi - mówią uczennice Gimnazjum nr 16 w Szczecinie, które od poniedziałku uczestniczą w rekolekcjach w parafii pw. Św. Rodziny.

Siostra Ewa, która uczy religii w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7, przyznaje że w organizowaniu rekolekcji ważne jest zaproponowanie młodemu człowiekowi takich zajęć, które coś mu dadzą. W dobie smartfonów liczy się też forma przekazu.

- Mamy Rok Miłosierdzia, który ustanowił papież Franciszek. Naszym rekolekcjom przyświeca treść błogosławieństwa: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią", które jest tematem Światowych Dni Młodzieży z udziałem ojca świętego w Krakowie - mówi siostra Ewa. - Przygotowaliśmy różnorodne zajęcia dla naszych uczniów: warsztaty, wykłady, prezentacje, a nawet konkurs piosenki religijnej "God Talent". Myślę, że każdy coś z tych spotkań wyniesie. Nie sądzę, aby uczniowie stwierdzili, że to czas stracony.

Uczniowie z Gimnazjum nr 16 i XIII Liceum Ogólnokształacącego uczestniczyli dotychczas w warsztatach biblijnych, literackich, psychologicznych, artystycznych w odniesieniu do Wielkiego Postu, Wielkiego Tygodnia i Roku Miłosierdzia. Wysłuchali wykładu ks. Marka Gajowieckiego, spotkali się z osobami, które przedstawiły im świadectwo czynów miłosierdzia. Młodzież chętnie prezentowała też swój talent muzyczny w rekolekcyjnym festiwalu piosenki religijnej. W środę mają poznać m.in. świadectwo nawrócenia i drogi oraz wezmą udział w konferencji poprowadzonej przez ks. Adama Krzykałę.

- Warto tych młodych ludzi wspierać - uważa siostra Ewa. - Nawet jeśli jakieś ziarno zostanie zdeptane, rozdziobią je kruki, to i tak zawsze coś pozostanie. ©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Ryszard PAKIESER

Trwają rekolekcje, na zdjęciu uczniowie z ZSO7 w Szczecinie podczas rekolekcji w kościele pw. Św. Rodziny

Czas refleksji nad sobą Czas refleksji nad sobą

Komentarze

Asian Industries
Mmm ładne te uczennice, beatyfikowałbym konsekwentnie 😌
2016-03-16 08:16:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie