Środa 17 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Certyfikat "Uczelni liderów" dla Akademii Morskiej i prawników

Data publikacji: 2022-07-04 22:17
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-05 08:16
Certyfikat "Uczelni liderów" dla Akademii Morskiej i prawników
Akademia Morska została uhonorowana certyfikatem już po raz trzeci. Fot. Grzegorz Siwa  

Certyfikat "Uczelni liderów" powędrował do Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Tym tytułem honorowane są jednostki naukowe, których absolwenci mają duże szansę na sukces na rynku pracy. 

Akademia Morska, która od września będzie Politechniką Morską, chwali się: "Przyznanie certyfikatu jest potwierdzeniem, że uczelnia kształci autentycznych liderów - absolwentów kreatywnych, innowacyjnych, twórczych, wyposażonych w zestaw kompetencji i umiejętności liderskich. Nasza uczelnia wyróżnia się w skali kraju wysokim stopniem inwestowania w innowacje edukacyjne i kształcenie dostosowane do wymogów rynku pracy i aktywnie współpracuje z otoczeniem społecznym, krajowym i międzynarodowym".

AMS zwraca uwagę na to, że za "Uczelnię liderów" została uznana już po raz trzeci. Osobny certyfikat trafił do Wydziału Mechatroniki i Elektrotechniki AMS. Doceniono tym samym nowoczesny i innowacyjny model kształcenia na tym wydziale. 

Przyznaniem certyfikatu szczyci się też Wydział Prawa i Administracji US. Prawnicy komentują: "Certyfikat przyznawany jest jednostkom kształcącym osoby kreatywne i twórcze, wyposażone w kompetencje liderskie. Przyznana akredytacja potwierdza, że Wydział Prawa i Administracji prowadzi studia w taki sposób, by uczyć studentów kreatywności, samodzielności intelektualnej, umiejętności podejmowania decyzji, odpowiedzialności, komunikatywności, pewności siebie oraz innych cech przydatnych w pełnieniu ról przywódczych we współczesnym społeczeństwie i państwie".

Certyfikaty „Uczelni Liderów” uzyskują szkoły wyższe inwestujące w innowacje i rozwój, podejmujące działania pro-przedsiębiorcze, takie, które "zapewniają edukację praktyczną ukierunkowaną na kreowanie postaw i umiejętności przydatnych w pełnieniu roli liderów zmiany społecznej",  "w sposób nowoczesny i autorski wspierają studentów i absolwentów w planowaniu ścieżek ich karier zawodowych". 

Certyfikat przyznaje Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, wraz z Agencją PRC.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

:)
2022-07-05 08:13:43
Przecież certyfikat jest wydawany przez fundację i podlega opłacie certyfikacyjnej. Jest się czym chwalić.
AMS PiS
2022-07-04 22:31:33
Akademia Morska bardzo "spisiała". Szczególnie władze uczelni. Rozwój uczelni pojmowany jest na opak i bardzo krótkowzrocznie. Oby następna kadencja rektorska przyniosła zmiany.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA