środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Nauka > Centra nauki zadziałają wspólnie

Centra nauki zadziałają wspólnie

Centra nauki zadziałają wspólnie
Data publikacji: 2018-05-21 23:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-24 12:35
Wywietleń: 2003 328812

Porozumienie o współpracy centrów nauki podpisali w poniedziałek 21 maja w Stargardzie samorządowcy ze Szczecinka, Wałcza, Świdwina, Szczecina i Stargardu. Celem przedsięwzięcia jest m.in. wymiana doświadczeń, organizacja wspólnych wydarzeń i konkursów popularyzujących naukę, udział w konferencjach i targach gospodarczych oraz wspólne wystawy, projekty badawcze i edukacyjne.

Na razie w Zachodniopomorskiem funkcjonuje tylko Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Wkrótce mają być jednak uruchomione podobne placówki w Wałczu (z pracowniami technicznymi), Świdwinie (promujące biologię, chemię, fizykę), Szczecinie (Morskie Centrum Nauki) oraz Stargardzie (nastawione na nauki przyrodnicze, zwłaszcza matematykę). Ten ostatni obiekt usytuowany będzie w zrewitalizowanym budynku przy ul. Chrobrego. Inwestycja zrealizowana zostanie wspólnie przez przedstawicieli STBS i SCK oraz miejskich samorządowców.

- W naszym województwie powstaje swego rodzaju klaster centrów nauki i to jest wyjątkowe - podkreśla Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. - Placówki mają współpracować, a nie konkurować ze sobą. Mają stać się lokalnymi atrakcjami, również w wymiarze turystycznym. Centra nauki to bardzo ważny element wewnętrznej infrastruktury edukacyjnej. Stwarzają szansę na to, aby młodzi ludzie interesowali się otaczającym światem i lepiej go rozumieli. ©℗

Tekst i fot. (gra)
Na zdjęciu: Porozumienie o współpracy centrów nauki podpisali w Stargardzie: Olgierd Geblewicz, Krzysztof Lis, Bogdan Wankiewicz, Mirosław Majka, Zdzisław Pawelec, Witold Jabłoński oraz Rafał Zając.

 

 

Komentarze

hmm
A co na zdjęciu robi pan od "sprania gnoja po mordzie"?
2018-05-22 07:19:26
jacek
...w Stargardzie (nastawione na nauki przyrodnicze, zwłaszcza matematykę). Kto napisał te głupoty? Od kiedy to matematyka jest zaliczana do nauk przyrodniczych? Matematyka, to nauki ścisłe, proszę redaktora.
2018-05-21 23:41:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy