Piątek, 19 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Bili rekord w czytaniu

Data publikacji: 27 stycznia 2016 r. 15:16
Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2017 r. 18:49
Bili rekord w czytaniu
 

Około 500 osób równocześnie czytało książki podczas trzech środowych przerw w szczecińskiej Szkole Podstawowej nr 56. Była to bowiem akcja pn. „Dzień z Książką”, podczas której był bity rekord w liczbie uczniów, nauczycieli i innych pracowników w tym samym czasie pogrążonych w lekturze ulubionej powieści, komiksu czy baśni.

W środę każdy mógł przynieść do szkoły swoją ulubioną książkę, by potem na kolejnych przerwach, zająć się jej czytaniem:

- Uczniowie czytali książki detektywistyczne, młodsze dzieci - książeczki o żółwiu Franklinie, sporo osób sięgnęło też po komiksy z serii „Tytus, Romek i A’Tomek" - opowiada bibliotekarka Katarzyna Grabowska. - Nauczycielki i uczniowie klas szóstych chodzili po korytarzach i liczyli wszystkich czytających. Cieszy mnie, że akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony dzieci i pracowników szkoły. Zresztą, nasi uczniowie dużo czytają. Domagają się nawet, by biblioteka była czynna już przed ósmą rano. A w styczniu tylko wśród uczniów z klas 1-4 było prawie 650 wypożyczeń. Trwa u nas jeszcze inna akcja - „Zabierz książkę na ferię", podczas której namawiamy dzieci do wypożyczenia dodatkowej książki, poza lekturą na czas wolny od lekcji. Odzew jest ogromny. ©℗

(MON)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: rekord, w liczbie uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły w tym samym czasie pogrążonych w lekturze ulubionej książki, bity był w środę w SP 56.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA