Środa 07 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Akademia Sztuki będzie kształcić jazzmanów

Data publikacji: 2022-04-05 10:11
Ostatnia aktualizacja: 2022-04-05 10:11
Akademia Sztuki będzie kształcić jazzmanów
Akademia Sztuki chce połączyć jazz z mediami. fot. Ryszard PAKIESER  

Jazz - taki nowy kierunek studiów chce uruchomić Akademia Sztuki w Szczecinie. Miałby ruszyć od najbliższego roku akademickiego.  

- Do tej pory na Akademii Sztuki mieliśmy tylko specjalizację muzyka jazzowa, która zawsze cieszyła się największym powodzeniem - mówi dr Mikołaj Iwański, prorektor AS ds. artystyczno-naukowych. - Wyciągnęliśmy z tego wnioski i właśnie został złożony wniosek o otwarcie kierunku. Jazz można i muzykę rozrywkową studiować na kilku renomowanych uczelniach w Polsce, ale w naszej części kraju mamy ewidentną lukę. To ważny kierunek, bo nie wszyscy młodzi muzycy widzą swoją przyszłość w klasyce. W Szczecinie chcemy przeprowadzić swoisty eksperyment edukacyjny: chcemy, żeby studenci jazzu mieli też możliwość studiowania w wybranych pracowniach sztuki mediów – szczególnie tych zorientowanych na sound art. Na pierwszy rok chcemy zrekrutować od 10 do 15 osób.

Podczas ostatniego naboru do AS największym wzięciem cieszyły się: grafika projektowa (5,33 os. na miejsce), grafika artystyczna na kierunku grafika (3,4) oraz gry komputerowe i rzeczywistość wirtualna na wzornictwie (3,3). 

Akademia Sztuki to najmłodsza szczecińska uczelnia. Powstała w roku 2010.  ©℗

Alan Sasinowski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA