Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Sprzedawcy znikają z dnia na dzień – z towarem

Data publikacji: 2022-06-30 10:42
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-05 12:34
Sprzedawcy znikają z dnia na dzień – z towarem
W sezonie nad morzem trudno o pracowników. Bywa, że wykorzystują to nieuczciwi ludzie, którzy spędzają sezon, zmieniając pracodawców jak rękawiczki. Okradają jednego, idą do następnego… Fot. Mirosław KWIATKOWSKI i Artur BAKAJ  

To zjawisko staje się powoli coraz bardziej powszechne i spotyka coraz więcej osób prowadzących handel nad morzem. Jak ciężko jest o pracowników, wiedzą wszyscy. Jak ciężko jest o uczciwych pracowników, przekonuje się sporo osób, które zostały po prostu okradzione przez sezonowych sprzedawców.

Właścicielka nadmorskiego sklepu ogólnospożywczego po jego zamknięciu ze zdziwieniem stwierdziła, że nie ma sprzedawcy, utargu i sporo towaru, głównie papierosów i alkoholu. To wszystko ukradł zatrudniony tydzień wcześniej pracownik przybyły z głębi kraju. Poszukuje go policja.

Niedawno inny właściciel sklepu nad morzem zauważył, że ginie mu alkohol, który podają ekspedientki. Postanowił przyjrzeć się bacznie ich pracy na monitorze. Kamera pokazała mu całą prawdę. Ujrzał, jak młode kobiety sprytnie chowają pod siebie butelki i je wynoszą ze sklepu. Kiedy przybył na kwaterę, którą im wynajmował, znalazł w pokoju wiele pustych butelek. Było także kilka pełnych i papierosy.

Inny właściciel punktu gastronomicznego podejrzał na kamerze, jak barmanki nalewają alkohol pod ladą i go spożywają. Widać było także, jak kradną inny towar. Sprawa w sądzie trwa już dwa lata, a złodziejki pracują w innym nadmorskim mieście.

To tylko kilka przypadków, ale jest ich znacznie więcej. Nie z każdą sprawą okradziony pracodawca idzie na policję, bo po prostu nie ma czasu. Wyrzuca złodziei z pracy, a ci idą do następnego pracodawcy, którego okradają do czasu, aż wpadną.

Jest też inna strona medalu, o czym wie wielu pracodawców. – Czasami aż język mnie świerzbi, by wygarnąć coś pracownikowi, ale boję się, że ten się obrazi i rzuci pracę – mówi właściciel lokalu gastronomicznego.

Inny pracodawca polecił pracownikowi poukładać towar na półkach, ale ten stwierdził, że nie przyjął się do takiej pracy, „zabrał zabawki” i wyszedł ze sklepu. Już się więcej nie pojawił.

Oczywiście, nie każdy pracownik to oszust, gdyż jest wielu uczciwych i pracowitych ludzi, którzy przyjechali zarobić trochę ciężkiego grosza nad morzem, by potem samemu wyjechać na zasłużony odpoczynek. ©℗

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tadek
2022-07-02 12:05:54
Coś czuję że pracodawcom marzą się dawne czasy gdy mogli wyrzucać ludzi z pracy na bruk. ALE to już było. I oby nie wróciło ale niektórzy POlitycy o tym marzą.
Kawiarniany Lwów
2022-07-01 11:58:58
Jak by dobrze płacili to nikt by nie kradł.Nadmorscy businessmeni zawsze poszkodowani a 3 domy na wynajem i 3 nowe mercedesy wzięły się z nieba.
do @uhhhaaa
2022-06-30 20:24:34
Dobrze opłacać pracownika powiadasz, a czy ty jako klient dobrze zapłacisz,za usługę lub obiad?.ceny już są kosmiczne.Dodaj więc jeszcze ze 30 % i pogadamy.kółko się zamyka.Ogół społeczeństwa jest za biedny żeby było każdej ze stron dobrze.
uhhhaaaaa
2022-06-30 16:21:35
..a rozwiązanie jest proste - dobrze opłacać pracownika. Koniec.
Naiwny
2022-06-30 15:12:10
Sprzedawca mógł jeszcze zostawić upoważnienia do konta firmowego i prywatnego oraz klucze od domu komuś z głębi kraju
???
2022-06-30 14:03:47
Jak można zostawić obcą osobę samą w sklepie ? Rozumiem że jest pomocnikiem i pracuje razem z właścicielem albo zaufaną osoba.Ludzie sami sobie tworzą problemy.Chec zysku przesłania zdrowe myślenie
Cóż
2022-06-30 12:12:41
To przykre ale też pokazuje że rynek pracy w Polsce daleki jest od normy. Po 1989 roku 20 lat to najczęściej pracodawcy wykorzystywali pracowników dziś następuje (częściowe) odwrócenie ról i to pracownik może być tym który nie jest fair... Przed nami jeszcze wiele czasu by zwalczać tak nieuczciwych pracodawców takich jak np Tomasz Lis jak i nieuczciwych pracowników.
Pracownik
2022-06-30 11:37:00
Dajcie więcej zarobić pracownikom i na umowę o pracę! A nie co roku kupujecie nowego CLA wy złodzieje tarcz covidowych!
No to "morze"...?
2022-06-30 11:33:27
Pobierac "na zapas" pewna Kaucje od Nowo zatrudnionych i Spisac Umowe... ze dana Suma zostanie zwrocona po zakonczeniu Sezonu... jak "nic nie bedzie ginelo czy znikalo" z danego Sezonowego miejsca zatrudnienia !/? Lub zastosowac inne sposoby... informujac rowniez - ze dany Punkt jest Okamerowany !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA