Poniedziałek 08 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Sobota, czyli cud miód i słodkiego życia

Data publikacji: 2021-08-27 13:38
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-05 12:34
Sobota, czyli cud miód i słodkiego życia
Na zdjęciach (od lewej): Hania i Marysia zachęcają do udziału w drugiej edycji plenerowej imprezy w parku Chopina ph. „Chrząszcz brzmi w trzcinie a pszczoły na kwiatach w Szczecinie". Fot. Maria Myśliwiec  

Gry i zabawy - dla małych i dużych - z morzem nagród do zdobycia. Do do tego kiermasz rękodzieła, wystawa oryginalnych obrazów zmysłów, dzielni strażacy w wozie bojowym, kwiaty z Rajskiego Ogrodu, a przede wszystkim miody i sekretne życie pszczół do odkrycia. Wszystko to zapowiada, że szykuje się niezapomniana sobota w parku Chopina.

Plenerową imprezę na pożegnanie lata przygotowuje dla szczecinian Rada Osiedla Arkońskie-Niemierzyn wraz ze Stowarzyszeniem Bezpartyjni Pomorze Zachodnie. Faktycznie, będzie to druga edycja wydarzenia pod niebanalnym hasłem: „Chrząszcz brzmi w trzcinie a pszczoły na kwiatach w Szczecinie”. Jakie już w lipcu podbiło serca szczególnie najmłodszych miłośników natury, a teraz powraca w nieco rozszerzonej formule.

Zabawa i edukacja

- Niezmiennie, motywem przewodnim naszej imprezy będzie pszczoła. Natomiast przyczynkiem do rodzinnego festynu - spotkanie z najbardziej znanym i lubianym szczecińskim pszczelarzem, Zdzisławem Baranem, który na terenie naszego osiedla założył pierwszą i - jak do tej pory jedyną - kłodną barć - powiada Maria Myśliwiec, przewodnicząca miejscowej Rady Osiedla oraz radna klubu Bezpartyjnych. - Jednak tym razem oprócz gier, zabaw i konkursów z nagrodami, w tym flagowego na stój inspirowany najbardziej pożytecznymi z owadów, zaproponujemy szczecinianom jeszcze wiele innych atrakcji. Zaprosiliśmy do parku Chopina rękodzielników. Będzie można ich podpatrywać przy pracy, a też kupować oryginalne wyroby np. biżuteryjne czy dziewiarskie. Gościć będziemy artystę Krzysztofa Majorka z wystawą obrazów, jakie maluje dla… niewidomych, a które można czytać dotykiem. Kolorów dziecięcej wyobraźni z pewnością dodadzą oryginalne szczecińskie Bajkolorki. Zapraszam, wszyscy będą mile widziani.

Oprócz zabawy, ważnym elementem festynu będzie edukacja. O ten aspekt zadbają zarówno szczecińscy strażacy, jak również sam Zdzisław Baran, prezentując młodą pszczelą rodzinę żyjącą w przezroczystym ulu, wykonanym ze specjalnego - przezroczystego a mimo to bezpiecznego - szkła akrylowego. Chętni będą więc mogli poznać sekretne życie królowej i jej dworu, obserwując wytwarzanie miodu przez niemal 4 tysiące tych jakże pożytecznych owadów.

Można dokonać samospisu

- Dla najmłodszych planujemy m.in. konkurs plastyczny, recytatorski, śpiewaczy oraz z wiedzy o pszczołach. Oczywiście z nagrodami, ufundowanymi przez sponsorów wydarzenia, których lista stale rośnie. Teraz mogę powiedzieć tylko, że na zwycięzców niezliczonych gier i zabaw będą czekały słoneczne okulary, latawce, wiatraczki, sadzonki przyjaznych pszczołom kwiatów, morze słodyczy, notesów z pejzażami Szczecina oraz magnesów z animowanymi pszczółkami, a także opaski z owadzimi czółkami, lupy do podpatrywania nie tylko fruwających zapylaczy i aż dwa tysiące balonów z plastrami miodu i pszczołami - dopowiada radna Maria Myśliwiec.

Plenerowa impreza w parku Chopina odbędzie w najbliższą sobotę (28 sierpnia), a potrwa w godz. 15 -18. Natomiast już o godz. 13 na festynowej polanie stanie namiot Narodowego Spisu Powszechnego 2021.

- Kto nie ma możliwości technicznych, aby dokonać samospisu, a nie chce czekać na rachmistrza, ten może skorzystać z naszej pomocy. Czekamy na zainteresowanych z przedstawicielem Gminnego Biura Spisowego, który udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości dotyczące udziału w spisie powszechnym - zachęca RO Arkońskie-Niemierzyn. ©℗

A. NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA