Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

Park, pszczoły i słodka zabawa w parku Chopina. Tego jeszcze nie było! [GALERIA]

Data publikacji: 2021-07-30 08:54
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-30 09:34
Park, pszczoły i słodka zabawa w parku Chopina. Tego jeszcze nie było!
 

Będzie okazja podejrzeć, jak pszczeli dwór dba o swą królową, jak gromadzi pyłek i magazynuje zapasy z miodu - za sprawą pierwszego w Szczecinie ula o przeźroczystych ścianach, którego premierowa prezentacja odbędzie się podczas wielkiego rodzinnego festynu w parku Chopina. Już w najbliższą sobotę (31 lipca) - pod hasłem: „Chrząszcz brzmi w trzcinie a pszczoły na kwiatach w Szczecinie”.

To jedno z najbardziej zielonych szczecińskich osiedli - mowa o os. Arkońskim - Niemierzyn, w którego granicach się znajduje nie tylko część Parku Leśnego Arkońskiego, Syrenie Stawy - centrum ochrony bioróżnorodności, ale również malowniczy park Chopina. To na jego rekreacyjnej w sobotę odbędzie się premierowa prezentacja niezwykłego ula.

- Jego ścianki są wykonane ze specjalnego - przezroczystego a mimo to bezpiecznego - szkła akrylowego, czyli tworzywa sztucznego potocznie zwanego pleksi. W nim zamieszkała młoda pszczela rodzina: królowa z dworem liczącym około 4 tysiące sztuk. Ma do dyspozycji dziesięć ramek, na których między innymi będzie można zobaczyć zgromadzony pyłek, zapasy miodu, oraz młode czerwie: odkryte, czyli dopiero złożone oraz zakryte, czyli pszczoły na tyle dojrzałe, że zaraz będą się wygryzać - opowiada Zdzisław Baran, najbardziej znany i lubiany szczeciński pszczelarz, który założył również pierwszą w Szczecinie kłodną barć opodal Syrenich Stawów.

Podglądanie życia intymnego pszczół będzie jedną z głównych atrakcji sobotniego festynu w parku Chopina. Ale - oczywiście - nie jedyną.

- Głównemu tematowi wydarzenia - pszczołom - będą poświęcone wszystkie atrakcje wydarzenia, czyli gry, zabawy, konkursy i pokazy, w jakich będą mieli okazję wziąć udział uczestnicy festynu - mówi Maria Myśliwiec, miejska radna (Bezpartyjni) oraz przewodnicząca RO Arkońskie - Niemierzyn. - Dla najmłodszych planujemy liczne konkursy: plastyczny, recytatorski, śpiewaczy oraz oczywiście z wiedzy o pszczołach. Natomiast dla wszystkich - rywalizację na najefektowniejszy strój inspirowany najbardziej pożytecznymi z owadów.

Jak zawsze w parku Chopina - z cennymi nagrodami, ufundowanymi przez licznych sponsorów wydarzenia. Dzięki temu na zwycięzców różnorodnych gier i zabaw będą czekały m.in. słoneczne okulary, latawce, wiatraczki, sadzonki przyjaznych pszczołom kwiatów, morze słodyczy, notesów z pejzażami Szczecina oraz magnesów z animowanymi pszczółkami, a także opaski z owadzimi czółkami, lupy do podpatrywania nie tylko fruwających zapylaczy. Na uczestników sobotniego festynu - podczas którego nie zabraknie również kramów z rękodziełem - czekać będą aż dwa tysiące balonów z plastrami miodu i pszczołami.

Organizatorami sobotniego festynu w parku Chopina będą: Rada Osiedla Arkońskie-Niemierzyn oraz Stowarzyszenie Bezpartyjni Pomorze Zachodnie. Zabawa potrwa w godz. 15-18.

A. NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ