czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Lato z Kurierem > Rowerem do lokomotywy

Rowerem do lokomotywy

Rowerem do lokomotywy
Data publikacji: 2020-07-09 21:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-15 08:09
Wywietleń: 2477 463964

Coraz więcej ścieżek rowerowych powstaje zarówno w powiecie myśliborskim, jak i choszczeńskim. Jadąc od Barlinka w kierunku Choszczna, można zobaczyć wiele ciekawych rzeczy. Wśród nich dawną stację kolejową w Lubianie, gmina Pełczyce.

Część ścieżek jest już oficjalnie oddana do użytku. Na części trwają jeszcze prace ziemne. Mimo to szczególnie w soboty i niedziele cieszą się one ogromnym powodzeniem wśród rowerzystów. Oprócz podziwiania niewątpliwych walorów przyrodniczych rowerzyści bardzo chętnie zatrzymują się w Lubianie. Tam na terenie dawnej stacji kolejowej można obejrzeć z bliska parowóz, który kiedyś kursował na trasie Choszczno – Myślibórz. 

Znajdują się tam też inne elementy dawnej stacji kolejowej. Oprócz wyremontowanego budynku głównego można obejrzeć towarowy wagon, zobaczyć, jak do lokomotywy parowej dostarczano wodę. Można usiąść pod zadaszoną wiatą, odpocząć. 

Ważna rzecz dla osób poruszających się po wspominanej ścieżce rowerowej. Na sporej jej długości, od Pełczyc w kierunku Choszczna, rośnie barszcz Sosnowskiego. Mimo że roślina jest systematycznie usuwana, bardzo szybko odrasta. A kontakt z nią jest niebezpieczny dla zdrowia.

Tekst i fot. J. SŁOMKA

Komentarze

Olaboga
Wcześniejsze rządy kretynów doprowadziły do likwidacji tysięcy kilometrów Linii kolejowych odcinając wiele dużych miejscowości od świata i cofając je w cywilizacyjnie. Kolej zawsze działa dla rozwoju gospodarczego i cywilizacyjnego. Dobrze byłoby podać nazwiska tych "mędrców"
2020-07-15 00:41:05
Janusz
Piękna lokomotywa. A może by tak odnowić? Atrakcja dla zwiedzających rowerkiem okolice Choszczna i Barlinka.
2020-07-10 11:03:08

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie