Sobota 01 października 2022r. 
REKLAMA

Nie każdy chętny skorzysta. Program Antysmogowy z ograniczeniami

Data publikacji: 2020-06-30 22:12
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:17
Nie każdy chętny skorzysta. Program Antysmogowy z ograniczeniami
 

Ruszył Zachodniopomorski Program Antysmogowy. Okazuje się, że wielu chętnych z niego nie skorzysta. Wszystko przez zapis w regulaminie, który mówi, że jeżeli ktoś ma zarejestrowaną działalność gospodarczą w budynku, w którym chciałby przeprowadzić termomodernizację, dotacja mu się nie należy.

Program ma m.in. na celu ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez wyminę źródeł ciepła i termomodernizację budynków mieszkalnych. W zależności od tego, co będzie się chciało wykonać, można uzyskać dofinansowanie od 7,5 tys. zł na wymianę pieca, na opalany paliwem ekologicznym (gaz, pelet) lub na termomodernizację budynku. Tutaj można uzyskać dofinansowanie ze wspomnianego programu od 25 do 50 tys. zł. Trzeba przy tym spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest zapis, że „grant jest przyznawany jedynie na zadania w lokalach mieszkalnych lub budynkach jednorodzinnych niesłużących prowadzeniu działalności gospodarczej". I tu rodzi się problem.

- Mam zarejestrowaną działalność gospodarczą w budynku, którego jestem właścicielem - mówi mieszkaniec Barlinka (nazwisko do wiadomości redakcji). - Tylko

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 01-07-2020

 

Tekst i fot. J. SŁOMKA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Największym producentem smogu w Szczecinie
2020-06-30 22:35:09
jest gmina Szczecin - właściciel tysięcy mieszkań komunalnych wyposażonych w piece opalane węglem. Zamiast kupować elektryczne samochodziki, należy zmodernizować ogrzewanie w lokalach czynszowych.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA