Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Kradli rowery. Głównie elektryczne

Data publikacji: 2019-09-23 10:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-24 15:57
Kradli rowery. Głównie elektryczne
 

Świnoujscy policjanci rozbili grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżami drogich rowerów na terenie Niemiec i Polski. Funkcjonariusze odzyskali ponad 30 jednośladów o wartości ponad 200 tysięcy złotych. Trzech sprawców kradzieży już aresztowano.

Działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania złodziei rowerów policjanci prowadzili już od kilku miesięcy. Do pierwszych zatrzymań i aresztów doszło w sierpniu. Kilka dni temu został ujęty kolejny sprawca, u którego w mieszkaniu mundurowi znaleźli ponad 30 rowerów. Ich szacunkowa wartość wynosi ponad 200 tysięcy złotych. To rowery elektryczne, tak zwane e-bike, oraz wysokiej klasy tradycyjne jednoślady.

Dzięki bardzo dobrej współpracy z niemieckimi policjantami, skradzione rowery - w większości - wróciły do Niemiec, do właścicieli.

Zarówno 25-latek, który posiadał ponad 30 rowerów w mieszkaniu, jak i 33-latek oraz 17-latek zostali tymczasowo aresztowani.
Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że aresztowani złodzieje utrzymywali się z tego procederu. Policjanci teraz ustalają właścicieli pozostałych zabezpieczonych rowerów.

Przy okazji tej sprawy, policjanci przypominają, że przy zakupie roweru warto upewnić się, że pochodzi z legalnego źródła. Brak dokumentów lub numeru ramy, a także atrakcyjna cena, powinny wzbudzić wątpliwości u kupującego. Kupując rzecz pochodzącą z kradzieży, narażamy się na odpowiedzialność karną za paserstwo. Jeżeli więc mamy wątpliwości co do legalności pochodzenia rzeczy, która jest nam oferowana, najlepiej powiadomić o tym fakcie policję.

(isz)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

nowy film
2019-09-23 12:18:42
nowy film pt. "Złodzieje e-rowerów".
No to od czasu... do czasu
2019-09-23 11:04:30
Robic rowniez kontrole rowerzystow - rowerow na miescie... a jak to wyglada i u Celnikow na Terminalu do i ze Skandynawii ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ