Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Złote Lwy w Gdyni za film „Body/Ciało”

Data publikacji: 2015-09-19 21:57
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:40
Złote Lwy w Gdyni za film „Body/Ciało”
 

„Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej uhonorowano główną nagrodą - Złotymi Lwami - na zakończonym w sobotę 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Za najlepszych aktorów uznani zostali Agnieszka Grochowska, Krzysztof Stroiński i Janusz Gajos.

Nagrodę za główną rolę kobiecą jury przyznało Grochowskiej za kreację w „Obcym niebie”.

Stroińskiego i Gajosa doceniono ex aequo w kategorii najlepsza rola męska. Stroiński otrzymał nagrodę za występ w „Anatomii Zła”, Gajos – za rolę w „Body/Ciało”.

Nagrodę za najlepszą reżyserię zdobył Magnus von Horn, autor filmu „Intruz”.

Srebrne Lwy na festiwalu w Gdyni, za film „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, odebrał Janusz Majewski.

Nagrodę Specjalną „za oryginalność koncepcji artystycznej i profetyzm martwego piksela” za film „11 minut” jury przyznało natomiast Jerzemu Skolimowskiemu.

Podczas sobotniej gali w gdyńskim Teatrze Muzycznym wręczono też m.in. nagrody w kategoriach: najlepszy scenariusz (Magnus von Horn za scenariusz „Intruza”), debiut reżyserski (Agnieszka Smoczyńska za film „Córki dancingu”), profesjonalny debiut aktorski (Justyna Suwała za rolę w „Body/Ciało”), drugoplanowa rola kobieca (Maria Semotiuk, która zagrała w „Letnim przesileniu”) i drugoplanowa rola męska (Wojciech Pszoniak za kreację w filmie „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”).

Festiwal Filmowy w Gdyni to najważniejsza doroczna impreza poświęcona kinematografii polskiej. Jubileuszowa 40. edycja trwała od poniedziałku. Jury w konkursie głównym przewodniczył Allan Starski.(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA