wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Zasoby i ograniczenia

Zasoby i ograniczenia

Zasoby i ograniczenia
Data publikacji: 2015-11-29 14:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 300 43138

Zakończył się Westival. Jego ostatnim akcentem była sobotnia dyskusja na temat rzeki w mieście i idei marki Floating Garden. 

Przez trzy ostatnie tygodnie w Szczecinie trwał Westival. To festiwal skupiający się na zagadnieniach związanych z architekturą i miastem w ogóle. W tym roku głównymi tematami podejmowanymi podczas imprezy były konkursy architektoniczne, kwestie dotyczące strategii rozwoju miast, ich marki, dobrej architektury mieszkaniowej. Od 13 listopada w trzy kolejne weekendy szczecinianie mieli okazję nie wziąć udział w interesujących debatach. W programie Westivalu były też spacery z Przemkiem Głową, czy tzw. drzwi otwarte nowych lub odnowionych szczecińskich obiektów takich jak: opera, hala Azoty, biurowiec Lastadia. 

Na zakończenie, w sobotni wieczór w festiwalowym miasteczku utworzonym przy Trasie Zamkowej odbyło się spotkanie, podczas którego dyskutowano o idei marki Floating Garden. Grzegorz Piątek, architekt i krytyk architektury opowiadał o tym, czym dla miasta może być rzeka. – Nie ma jednego wzorca na wykorzystanie rzeki w mieście. Za każdym razem trzeba dobrze określić problem i starać się go rozwiązać. Niebezpieczeństwem jest korzystanie z praktyk, które dobrze sprawdziły się gdzieś indziej. Należy wziąć pod uwagę zasoby i ograniczenia, jakie mamy na miejscu – mówi Piątek.

Genezę projektu Floating Garden przedstawił jego autor, Wojciech Mierowski. – Kiedy przeanalizowaliśmy , jaki może być Szczecin przyszłości, stwierdziliśmy, że może być zielony jak dziś, ale rozwinięty i nowoczesny. Oczywiście my nie wiemy, jaki on będzie w przyszłości naprawdę. To symboliczna wizja, która ma determinować jakiś kierunek rozwoju miasta – opowiada Mierowski.

Wraz z zakończeniem Westivalu, zamknięta została także wystawa prezentująca budynki nominowane do nagrody Miesa van der Rohe.  

(szymw)     

Na zdjęciu: Sobotnia debata na temat Floating Garden zakończyła tegoroczny Westival.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”