Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

Ostatni weekend Westivalu

Data publikacji: 26 listopada 2015 r. 09:06
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Ostatni weekend Westivalu
 

Końca dobiega tegoroczny Westival - szczeciński festiwal poświęcony architekturze. W piątek i sobotę odbędą się spotkania dotyczące strategii i rozwoju miasta.

Podczas Westivalu trwały warsztaty dla architektów oraz studentów „Łasztownia Szczecin przyszłości, przyszłość Szczecina". W piątek, o godz. 18 w miasteczku festiwalowym przy Trasie Zamkowej (namiot Westival Forum) odbędzie się finałowa prezentacja efektów spotkań. W sobotę na godz. 12 planowana jest wycieczka z Przemkiem Głową (zbiórka w miasteczku festiwalowym), który oprowadzi po zakątkach Turzyna i al. Piastów. O godz. 13 „Drzwi Otwarte" w Centrum Dialogu Przełomy (zbiórka w pawilonie wystawowym autorstwa KWK PROMES). Osoby chętne powinny się zgłosić na e-mail: kontakt@westival.pl do piątku, do godz. 20. W tytule należy wpisać „PRZEŁOMY" oraz imię i nazwisko. O godz. 17, w Westival Forum zacznie się panel dyskusyjny „Waterfront, pomysł na Śródodrze", w którym udział wezmą m.in. Robert Konieczny, Piotr Mync, Jarosław Bondar, Wojciech Mierowski. Blok będzie dotyczył realizacji strategii marki Floating Garden.

Cały czas można oglądać wystawy towarzyszące Westivalowi. Codziennie w godz. 11-19 w miasteczku festiwalowym czynna jest ekspozycja prezentująca budynki nominowane do nagrody im. Miesa van der Rohe. W Filharmonii Szczecińskiej dostępne są prace Bożki Rydlewskiej. Na pl. Żołnierza zobaczyć można ekspozycję „Dziedzictwo miast francuskich".©℗

(szymw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Wystawa „Dziedzictwo miast francuskich".

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bonawentura
2015-11-26 17:37:45
Namioty były ok ale powrót Masztu Maciejewicza na dawne miejsce jest ciągle kwestią aktualną.
Czytelnik Łukasz
2015-11-26 10:39:02
Odwalcie się od tych namiotów, ich już tam wkrótce nie będzie. Co za upierdliwcy! Zrobilibyście lepiej coś POŻYTECZNEGO zamiast mendzić.
ala
2015-11-26 09:46:13
ciekawe, że włodarzom nie przeszkadzają namioty na wjeździe do miasta, a maszt Maciejewicza niby miał rozpraszać uwagę zmotortyzowanych

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA