Czwartek 30 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Z prezydentem o prawobrzeżu

Data publikacji: 2015-11-24 07:41
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:35
Z prezydentem o prawobrzeżu
Fot. Dariusz Gorajski  

Planowana przebudowa ul. Szybowcowej, Wiosennej, przedłużająca się modernizacja Szkoły Podstawowej nr 59 przy ul. Dąbskiej. Między innymi o tych inwestycjach na prawobrzeżu Szczecina będzie można porozmawiać w środę z prezydentem.

Tematów dotyczących prawobrzeża jest znacznie więcej. Realizacja projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego z 2015 i 2014 roku, przyszłość willi Grueneberga, rozbudowa linii szybkiego tramwaju, sieci roweru miejskiego, zmiany rozkładów jazdy autobusów, budowa pętli przy ul. Turkusowej, parking park and ride przy lotnisku w Dąbiu, inwestycje na osiedlach, modernizacja ul. Floriana Krygiera, rewitalizacja amfiteatru w Kluczu-Żydowcach. To tylko niektóre z kwestii, które zapewne chcieliby omówić z prezydentem mieszkańcy tej części miasta. Okazja będzie w najbliższą środę w Szkole Podstawowej nr 74 (ul. Seledynowa 50), gdzie o godz. 18 rozpocznie się spotkanie z Piotrem Krzystkiem.  ©℗

(szymw)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ufff
2015-11-24 13:19:32
I koniecznie zapytać dlaczego uszczęśliwia mieszkańców na siłę rzeczami, których Szczecinianie nie lubią, nie akceptują i nie chcą - mowa o bąkach, Frygach, "akwariach i skrzynkach" w alei kwiatowej, zegarów słonecznych, na które pada cień - podczas gdy wciąż brak w wielu miejscach przyzwoitych chodników, czy chociażby zapanowania nad dzikimi krzaczorami i wyłysiałymi trawnikami-samosiejami? Dlaczego w ścisłym centrum miasta nie można wprowadzić przymusu odnawiania frontów elewacji co np. 20 lat, tak by centrum nie straszyło zapyziałymi budynkami upstrzonymi niejednokrotnie śladami po strzałach z czasów IIWŚ? Dachy, klatki, schody - według upodobań mieszkańców, niech im się leje na głowę jeśli nie mają na tyle instynktu samozachowawczego, by sukcesywnie odkładać wspólnie na remonty, albo niech zmienią mieszkanie na coś poza centrum skoro ich nie stać, ale pozostali mieszkańcy miasta nie powinni się wstydzić za takie "wizytówki". W Niemczech to funkcjonuje - mało kto wie, że wiele starych kamienic w centrach dużych niemieckich miast to budowlana ruina - bo wszystkie fronty poodnawiane i czyste. Tylko u nas wieczny brud, smród i ubóstwo, bo toleruje się niedbaluchów, pijaków i meneli w centrum. A już stare, przedwojenne kamienice - małe arcydzieła - powinny być otoczone szczególną opieką. To miasto jest niepowtarzalne, jest perełką na skalę światową z jego kamienicami, zdobnymi fasadami, zaskakującymi płaskorzeźbami, i ten właśnie skarb pozostawiany jest w łapach dziadów, którzy albo mają to kompletnie w D...,bo zwyczajnie są zbyt tępi by cokolwiek do nich dotarło albo ich jedyną troską każdego dnia jest oddanie 4 wczorajszych butelek po Koźlaku i kupienie nowych na dziś. - Trzeba być skończonym idiotą, żeby tak postępować z najcenniejszymi budynkami w mieście. To przecież nasz wspólny skarb i dobrze by było by trwał w swej świetności i cieszył jeszcze następne pokolenia. Tym bardziej, że mimo nowoczesnych materiałów i technologii żaden z nowopowstałych budynków nie może się nawet zbliżyć do krasy tych przedwojennych pod względem zdobień - wszystko budowane jest jako mniejsze lub większe kwadraciaki pozbawione charakteru i urody.
Bonawentura
2015-11-24 09:40:11
Proszę zapytać Pana Prezydenta, kiedy będzie dokończony szybki tramwaj (do Kijewa) i kiedy zostanie zbudowany międzyosiedlowy dom kultury przy ul. Handlowej???
fil
2015-11-24 09:35:05
Kto doprowadził do upadku Zajazdu Szmaragd ,panie Krzystek nie umiesz kontrolować albo nie chcesz WIDAĆ PO SPRAWIE CHCHULSKIEGO
A6
2015-11-24 07:10:21
O kilku kilometrach autostrady, którą nie da się normalnie przejechać w stronę Świnoujścia też można porozmawiać?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA