Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zapraszają teatry – Pleciuga i Gwitajcie. O Mądralince i jabłoneczce

Data publikacji: 18 kwietnia 2020 r. 06:56
Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2020 r. 06:56
Zapraszają teatry – Pleciuga i Gwitajcie. O Mądralince i jabłoneczce
 

W ten weekend dwa szczecińskie teatry przygotowały dla dzieci ciekawe propozycje spektakli online. Teatr Lalek Pleciuga zaprasza w sobotę i niedzielę (o godz. 11) na przedstawienie pt. "Jabłoneczka", z kolei Teatr Rozmaitości Gwitajcie - na "Mądralinkę" - w sobotę o godz. 16 i w niedzielę o godz. 11.

Pierwszy ze spektakli to pełna uroku i humoru opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni, odpowiedzialności i czekaniu, a także o cyklu pór roku i prawach przyrody. Oto pewnego dnia na leśnej polanie wyrasta mała jabłoneczka. Mieszkańcy lasu zaprzyjaźniają się z nią: dbają o gałęzie i liście, przeganiają szkodniki, dotrzymują towarzystwa. Wraz z jabłoneczką dojrzewają, uczą się przyjaźni i odpowiedzialności, zaczynają rozumieć wartość cieprliwego czekania. Co się jednak stanie, gdy upragnione jabłka, które rodzi jabłoneczka, okażą się kwaśne?

O czym jest "Mądralinka", opowieść luźno oparta o jedną z bajek braci Grimm? Oto w małej chatce, wśród pól i lasów, mieszka niezwykła dziewczynka. Co w niej takiego niezwykłego? Jest bardzo mądra, więc wszyscy w okolicy przezwali ją Mądralinką, a jej spryt oraz inteligencja pozwalają przezwyciężyć największe nawet problemy. Bo przecież nie od dziś wiadomo, że "mądry sam kształtuje sobie los"... Uwaga! Od poniedziałku do piątku, na profilu facebookowym szczecińskiego teatru Gwitajcie, o godz. 19, Wujek Jakub na żywo czyta kolejne rozdziały "Małego Księcia" - warto obejrzeć i posłuchać.

(MON)

Fot. Karolina Machowicz

Na zdjęciu: Scena ze spektaklu "Jabłoneczka"

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA