Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Czerwony Kapturek zagra na gitarze. Brzechwa według Augustynowicz

Data publikacji: 10 kwietnia 2020 r. 14:02
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2020 r. 11:52
Czerwony Kapturek zagra na gitarze. Brzechwa według Augustynowicz
 

"Bajki samograjki" to przedstawienie zrealizowane na 60. urodziny szczecińskiego Teatru Lalek Pleciuga (to było prawie siedem lat temu!). Tę bajkę o Czerwonym Kapturku będzie można obejrzeć (warto!!!) w sobotę o godz. 11 na kanale teatru na YouTube.

Spektakl opiera się na bardzo oszczędnej scenografii i kostiumach (na pustej scenie aktorzy mają stroje w tym kolorze dopełnione wyłącznie czerwonymi rekwizytami, np. wilk ubrany jest w ciemny garnitur, okulary w czerwonych oprawkach i skórzane czerwone rękawiczki) oraz na rytmie i melodii wierszy, a także tańcu i muzyce granej na żywo na scenie. Ot, choćby Czerwony Kapturek gra w przedstawieniu na gitarze basowej. Bardzo sugestywną rolę wilka zagrał w spektaklu, co trzeba podkreślić!, Maciej Sikorski.

Inscenizacja w reżyserii Anny Augustynowicz, dla dzieci w wieku szkolnym i dorosłych, to niepowtarzalna szansa spotkania - po raz pierwszy lub kolejny - z twórczością Jana Brzechwy. Kto nie widział na żywo przedstawienia, z pewnością zachwyci się oglądając wersję online.

(MON)

Fot. Pleciuga

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mózg
2020-04-11 11:51:18
Jestem rozczarowany. To genderu nie będzie, tylko sama nuda. Czerwone rękawiczki, żeby chociaż jakiś obcisły lateks na Kapturku.
Piko
2020-04-11 06:30:29
Oszczędna scenografia! Pani Reżyser jest wypalona- wystarczy peruka blond i prześcieradło- i pstryk!- mamy Sztukę.Przedstawienia TW to prowincjonalna porażka.Już się rwę na kanał aby obejrzeć to coś...!
felczer
2020-04-10 17:52:39
@ rewelacja: po twoim wpisie widać, że wirusy atakują czasami mózg.
rewelacja
2020-04-10 14:50:12
W "Czerwonym Kapturku" według Augustynowicz babcia to lesbijka-pedofilka, która regularnie spotyka się z nieletnią wnuczką i ją praktycznie uświadamia. Pewnego razu myśliwy przebrany w skórę wilka dobrał się do babci, a kiedy przyszedł Kapturek rozprawiczył ją na deser. Morał - mężczyźni są be i przeszkadzają kobietom kochać inaczej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA