Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Zalewski, Karaś, Rogucki. Mamy bilety do rozdania!

Data publikacji: 2021-08-06 06:51
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-06 18:01
Zalewski, Karaś, Rogucki. Mamy bilety do rozdania!
Duet Karaś/Rogucki Fot. Facebook/Karaś/Rogucki  

Na szczecińskiej Łasztowni w ten weekend odbędzie się kolejna, lokalna odsłona ogólnopolskiej imprezy pn. „Letnie Brzmienia”. Jak zapewniają organizatorzy, rozległy teren pozwoli publiczności cieszyć się muzyką w otwartej, bezpiecznej przestrzeni zapewniającej odpowiedni dystans od innych uczestników. W sobotę wystąpi zatem Krzysztof Zalewski, a w niedzielę - duet Karaś/Rogucki. Oba koncerty rozpoczną się o godz. 20.

Zalewski w sobotę...

Pierwszy z artystów promuje właśnie swój najnowszy album zatytułowany „Zabawa”. "Potrzeba kontaktu z publicznością to nieodłączny element życia Krzysztofa Zalewskiego. To, że jest to człowiek orkiestra, który nie może żyć bez sceny – wiedzą już wszyscy. Najpierw były koncerty zagrane w prawie każdym zakątku Polski z materiałem z „Zeliga”. Później niesamowity one man show, gdzie Krzysztof jeden jedyny na scenie wykonywał nowe wersje zawiłych piosenek z debiutanckiego albumu. Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 roku płyta „Złoto” – zresztą ozłoconej już przez Związek Producentów Audio Video. (...) Kolejny sukces przyniosła Krzysztofowi płyta „Zalewski śpiewa Niemena”. Koncerty zagrane w wyjątkowym składzie, które promowały to wydawnictwo początkowo grane w klubach, przeniosły się do filharmonii i zabrzmiały w najpiękniejszych koncertowych salach w Polsce. Wszystkie te osiągnięcia złożyły się finalnie na nagrodę polskiej branży fonograficznej w postaci dwóch Fryderyków w 2018 roku. Nagrody zostały wręczone w kategoriach Nowe Wykonanie za album „Zalewski śpiewa Niemena”, a także Kompozytor Roku, którą Krzysztof razem z Dawidem Podsiadło odebrał za utwór „Początek”. Dodatkowo teledysk do tej piosenki również został nagrodzony Fryderykiem. W tym samym roku miała miejsce premiera nowego utworu pt. „Kurier”, który promował film Władysława Pasikowskiego o takim samym tytule. Rok 2020 to czas nowości. Po półrocznej ciszy oraz 4 latach od wydania ostatniego autorskiego albumu, Krzysztof powrócił z nowym albumem pt. „Zabawa”" - tak wydawca płyty, firma "Kayax", opisuje twórczość artysty.


... Karaś/Rogucki w niedzielę

Karaś/Rogucki – polski duet muzyczny, który wspólnie tworzą Kuba Karaś i Piotr Rogucki. Pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Zespół tworzy alternatywny pop. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, a Piotr Rogucki zajmuje się tekstami. W lutym 2020 roku odbyła się premiera świetnie przyjętego debiutanckiego albumu duetu pt. „Ostatni bastion romantyzmu”. "Płyta ukazała się w momencie, w którym świat zaczęły spowijać ciemne, pandemiczne chmury, a wiele opinii o tym wydawnictwie wskazywało na jego profetyczny charakter. Teraz, kiedy na horyzoncie pojawia się szansa na powrót do wytęsknionej normalności – zespół w składzie Kuba Karaś, Piotr Rogucki, Wiktoria Jakubowska i Kamil Kryszak wraca i prezentuje nowy singiel i teledysk „Bezpieczny Lot”. Utwór zapowiada o wiele bardziej pozytywny album o tym samym tytule, a artyści mają nadzieję, że ich nowa muzyka okaże się dobrą wróżbą. (...) Na nowej płycie pt „Bezpieczny Lot” artyści odchodzą od mrocznych brzmień lat 80. czy zimnej fali i kierują swój ster na przestrzenne dźwięki i melodie czerpiące z łagodności lat 70. i radości życia płynącej z disco. Zespół nie zdradza jeszcze daty premiery albumu" - zapowiada wydawca, czyli wytwórnia fonograficzna "Kayax".

***

Mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert Krzysztofa Zalewskiego. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.brzmienia. Na SMS-y czekamy tylko 6 sierpnia br. Zaproszenie otrzymają osoby, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 12. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT.

Mamy również jedno podwójne zaproszenia na koncert duetu Karaś/Rogucki. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.brzmienia. Na SMS-y czekamy tylko 6 sierpnia br. Zaproszenie otrzymają osoby, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 12.30. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA