poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Z zaproszeniem na podwieczorek

Z zaproszeniem na podwieczorek

Z zaproszeniem na podwieczorek
Data publikacji: 2015-10-21 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1298 29919

Od czwartku do niedzieli, Teatr Polski zaprasza na spektakl „Podwieczorek u Łazarza". Jej autorem jest Artur Daniel Liskowacki, prozaik, poeta, krytyk teatralny i dziennikarz „Kuriera Szczecińskiego". Spektakl wyreżyserował Adam Opatowicz. 

Bohaterem przedstawienia jest wybitny szczeciński, kompozytor Carl Loewe, pokazany u schyłku życia, po przebytym wylewie. Artysta oczekuje i potrzebuje wsparcia, jednak miasto, w którym przez wiele lat organizował życie kulturalne - odrzuca go.

Carl Loewe (1796-1869) ze Szczecinem związał się w 1820 roku. Otworzył tu szkołę muzyczną, pracował też jako organista w kościele św. Jakuba. Brał czynny udział w życiu kulturalnym miasta, organizując koncerty - to dzięki niemu, w Szczecinie miało miejsce światowe prawykonanie uwertury Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego do „Snu nocy letniej" Williama Szekspira. W 1866 roku wyprowadził się do Kilonii, gdzie zmarł trzy lata później.

W rolę Loewego wciela się Jacek Polaczek, jego żonę gra Elżbieta Donimirska. W obsadzie są także m.in. Olga Adamska, Dorota Chrulska, Katarzyna Bieschke, Michał Janicki, Jacek Piotrowski, Sławomir Kołakowski i Wiesław Orłowski. Autorką scenografii jest Katarzyna Banucha. W spektaklu wykorzystana została muzyka Loewego, dodatkową muzyczną oprawę skomponował też Łukasz Górewicz.

Dla naszych Czytelników mamy 3 podwójne zaproszenia - po jednym na na czwartkowy, piątkowy i sobotni spektakl. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.teatr. Na SMS-y czekamy tylko w czwartek, 22 października. Podwójne zaproszenia otrzymają pierwsze trzy osoby, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 13. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT.©℗

(kas)

Na zdjęciu: Jacek Polaczek i Elżbieta Donimirska w „Podwieczorku u Łazarza"

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Andrzej Gedymin
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy