piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Weekend spokoju

Weekend spokoju

Weekend spokoju
Data publikacji: 2015-10-20 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 287 29872

Przez cały weekend, w szczecińskim Teatrze Współczesnym prezentowany będzie spektakl „Godzina spokoju" Floriana Zellera, w reżyserii Norberta Rakowskiego. Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na przedstawienie.

Bohaterem sztuki jest mężczyzna po czterdziestce, którego poukładany świat zaczyna się nagle walić w posadach. Potrzebę rozmowy z nim czują niemal jednocześnie jego żona, kochanka, syn, przyjaciel i sąsiad. Tymczasem Michel marzy tylko o jednym: godzinie ciszy, potrzebnej na przesłuchanie kupionej właśnie płyty.

„Godzina spokoju" jest inteligentną komedią, nawiązującą klimatem do twórczości Woody'ego Allena. Wiodącym tematem jest tu stwarzanie iluzji na własne potrzeby, by czuć się lepiej i być bardziej atrakcyjnym dla otoczenia.

W roli głównego bohatera występuje Konrad Pawicki, w pozostałe wcielają się: Joanna Matuszak (Nathalie, żona Michela), Ewa Sobczak (Elsa, kochanka), Wojciech Sandach (Sebastien, syn), Robert Gondek (Pierre), Marian Dworakowski (sąsiad) i Paweł Niczewski (Leo). Scenografia to dzieło Janusza Mazurczaka a kostiumy - Justyny Gwizd.

Dla naszych Czytelników mamy 3 podwójne zaproszenia - po jednym na na piątkowy, sobotni i niedzielny spektakl. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.teatr . Na SMS-y czekamy tylko w czwartek, 22 października. Podwójne zaproszenia otrzymają pierwsze trzy osoby, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 12.30. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT.©℗

(kas)

Fot. Piotr NYKOWSKI

Na zdjęciu: Główną rolę w „Godzinie spokoju" gra Konrad Pawicki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy