niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Pleciuga. Rosnę, czyli jak w niebie

Pleciuga. Rosnę, czyli jak w niebie

Pleciuga. Rosnę, czyli jak w niebie
Data publikacji: 2015-10-17 22:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1455 29281

Malutkie dzieci, mające zaledwie roczek, ale i starsze zasiadły na widowni podczas sobotniego premierowego spektaklu pt. "Rosnę" w reżyserii Marioli i Janusza Słomińskich. Z racji, że to propozycja dla maluszków do 5. roku życia, w inscenizacji nie są używane słowa. Stąd aktorom należą się wielkie brawa, iż udało im się przykuć uwagę maleńkich widzów przez ponad pół godziny. 

Reżyserzy założyli sobie, że dzieci mają się poczuć w sali teatralnej jak w niebie. I to im się udało. Maluchy były zachwycone błękitną scenografią - od podłogi, przez ściany (z wiszącymi chmurkami-poduszkami, które kryją pewne niespodzianki...) i siedzenia, aż do sceny.

"Rosnę" to opowieść o tym, jak w brzuszku Mamy rośnie dzidziuś i w końcu pojawia się na świecie. Bohaterami spektaklu są też dwa anioły, trochę rozrabiające, ale też czuwające nad Mamą i jej maleństwem. 

Przedstawienie jest bardzo subtelne, proste, zabawne, idealne dla malutkich dzieci. Słomińscy po raz kolejny udowodnili, iż są mistrzami w opowiadaniu historyjek dla tzw. najnajów. Przypomnijmy, że są oni też twórcami bardzo lubianej przez widzów "Afrykańskiej przygody".

Ciekawostką przy spektaklu "Rosnę" jest fakt, że autorem muzyki Zbigniew Krzywański z grupy Republika. Muzyk przybył na sobotnią premierę. 

Tekst i fot. Monika Gapińska

Pleciuga. Rosnę, czyli jak w niebie Pleciuga. Rosnę, czyli jak w niebie Pleciuga. Rosnę, czyli jak w niebie Pleciuga. Rosnę, czyli jak w niebie

Komentarze

bez sensu?
To w takim razie po co robić balet, po co występy mimów, opery? Jak najbardziej z sensem! Piękne, nastrojowe przedstawienie - byłam, widziałam, także reakcje małych widzów, a te były niezwykle żywei pozytywne.
2015-10-18 22:39:54
bez sensu
No proszę Was! Do takich maluchów trzeba MÓWIĆ, żeby mogły się rozwijać. Gu gu, ga ga, to nie rozmowa, a uwstecznianie dziecka. Najnaje to nie idioci, więc nie róbcie z nich ułomnych...
2015-10-17 21:20:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy