Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

Występowały na barykadach Euromajdanu. Przyjadą do Szczecina [FILM]

Data publikacji: 2019-04-07 13:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-07 20:11
Występowały na barykadach Euromajdanu. Przyjadą do Szczecina
 

Zapowiada się zaskakujący i znakomity finał Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt. Otóż wystąpi, na scenie szczecińskiej filharmonii, kijowski zespół Dakh Daughters. To już 13 maja.

O zespole organizatorzy Kontrapunktu tak piszą: „Dakh Daughters to żywa legenda. Siedem aktorek i muzyczek (inne słowo absolutnie nie pasuje) tworzy celebrujące życie widowisko opowiadające o miłości, wolności i pięknie. Dakh Daughters roztaczają aurę francuskiego kabaretu, gdzie Mireille Mathieu zaprzyjaźnia się z Marilynem Mansonem, a Kurt Cobain łączy się z Chopinem. Uzbrojone w szeroką gamę instrumentów, Dakh Daughters prezentują fascynujący mix folku, jazzu, muzyki klasycznej oraz tradycyjnych pieśni ukraińskich, który nie poddaje się standardowym klasyfikacjom. Ich estetyka przywodzi na myśl The Tiger Lillies, prezentując podobną urokliwą ponurość inspirowaną klasycznym filmem noir i niemymi filmami lat 20.

Dakh Daughters na Spoiwach Kultury w Szczecinie

Polityczny przekaz ich koncertów wykracza poza granicę ich show: w trakcie ukraińskiego Euromajdanu w 2014 roku Dakh Daughters stały w pierwszej linii protestów występując bezpośrednio na barykadach. Ich utwór „Roses/Donbass” stał się hymnem całego ruchu".

(MON)

Film: PaS

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jarun
2019-04-07 20:03:26
Wjazd "inter-dziewuszek" tylko z ważnym szczepieniem przeciwko odrze !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA