Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Widzowie i jurorzy Kontrapunktu zgodni - nagroda dla teatru z Katowic

Data publikacji: 2018-05-31 22:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:49
Widzowie i jurorzy Kontrapunktu zgodni - nagroda dla teatru z Katowic
 

Spektakl pt. "Spójrz na mnie", w reżyserii Adama Ziajskiego, katowickiego Teatru Śląskiego zdobył zarówno Wielką Nagrodę Publiczności Grand Prix, jak też nagrodę główną jury 53. Przeglądu Teatru Małych Form Kontrapunkt 2018 (każda z nich to 10 tys. zł).

Wyniki konkursu poznaliśmy w czwartkowy (31 maja) wieczór w szczecińskim Teatrze Lalek "Pleciuga". To jednak jeszcze nie koniec tygodniowego festiwalu. Na piątek zaplanowano m.in. korowód - spektakl plenerowy pt. "Miasto to teatr" oraz finalne przedstawienie Teatru Nowego z Poznania, po którym zostanie podany zwycięzca Off Kontrapunktu (dla teatru niezależnego).

Poza wspomnianymi nagrodami, w czwartkowy wieczór przyznano też inne. I tak wyróżnienia otrzymali - aktor Filip Perkowski oraz autor tekstu sztuki Jan Czapliński, obaj za spektakl Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu - "Sienkiewicz Superstar, czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję na stulecie odzyskania niepodległości". Nagrodę im. Kazimierza Krzanowskiego otrzymał hiszpański spektakl pt. "Birdie" z Barcelony, natomiast nagrodę Rady Miasta Szczecin - "Henrietta Lacks" Teatru Nowego z Warszawy.

(MON)

Fot. Monika Gapińska

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA