środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Kultura > Ostatnie bilety na Teatralny Ty-Dzień Dziecka!

Ostatnie bilety na Teatralny Ty-Dzień Dziecka!

Ostatnie bilety na Teatralny Ty-Dzień Dziecka!
Data publikacji: 2018-05-21 22:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:49
Wywietleń: 2051 328802

W szczecińskim Teatrze Lalek „Pleciuga” trwa wielkie święto teatru dla dzieci, czyli „Teatralny Ty-Dzień Dziecka". W ramach imprezy w ten weekend zaplanowany jest premierowy spektakl pt. „Przebieranki”, ale warto się wybrać również na zajęcia i przedstawienia w dni powszednie.

 „Teatralny Ty-Dzień Dziecka” to wiele interaktywnych działań, wśród których są m.in. dwa premierowe spektakle „Pleciugi" (jeden z nich został pokazany w miniony weekend, to „Czerwony Kapturek") oraz kilka przedstawień zagranicznych (choćby ze Szwecji, Danii, Holandii), zajęcia dla różnych grup wiekowych, wystawy, spotkania.

Uwaga! Bilety na większość spektakli rozeszły się jak świeże bułeczki, ale można jeszcze kupić te na czwartek (24 maja)  i piątek (w cenie 10 zł). Widzowie, którzy mają czas w czwartek o godz. 12.30, mogą się wybrać na przedstawienie holenderskie pt. „Bystry jak osioł”. To pełen wyobraźni spektakl bez słów, wypełniony muzyką. Historia podróży pewnego osiołka, podczas której świat budowany jest ze znalezionych przedmiotów i starych rzeczy.

Są również bilety na piątkowy (o godz. 16.30) spektakl pt. „Podróż światła” z Finlandii, dla dzieci od lat 6 do 12. To teatr cieni i nowoczesne widowisko cyrkowe w jednym. Jest to opowieść o odwadze, ukazująca tę cechę charakteru jako postawę godną podziwu. W przedstawieniu wystąpi Salla Hakanpää, jedna z najbardziej utytułowanych artystek cyrkowych w swoim pokoleniu.

Z kolei wspomniane, premierowe „Przebieranki” to spektakl dla tzw. najnajów. Mamy tu zaproszenie małego widza do odkrywania własnego ciała oraz rzeczy, ubrań, które na różne części ciała można zakładać. „Czy skarpetki możemy założyć na nos a majtki na głowę? Czy sweter może gryźć? Czy buty stukają? I czy korale są twarde? Na te i inne pytania mały widz znajdzie odpowiedź poprzez aktywne uczestnictwo w spektaklu" - zdradzają twórcy przedstawienia.

(MON)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy