środa, 25 listopada 2020r.

Weekend w regionie: 28 – 30 sierpnia

Data publikacji: 2020-08-28 07:15
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-28 07:15
Weekend w regionie: 28 – 30 sierpnia
 

Korytowska noc poetów

Wygon. W piątek – 10. edycja Korytowskiej Nocy Poetów, którą do życia powołali: Leszek Dąbek, Piotr Pawłowski, Grzegorz Haciski i ks. Sławomir Krokorzycki. Poeci od lat przyjeżdżają nie tylko naszego regionu, ale także z całego kraju. W tym roku impreza odbędzie się w przestrzeni otwartej, w gospodarstwie agroturystycznym w Wygonie, w gminie Bierzwnik. Początek imprezy, o g. 18.

(mos)

Koncert w muszli

Świnoujście. W niedzielę o g. 18 w muszli koncertowej przy promenadzie odbędzie się koncert zespołu wokalno-instrumentalnego „Chwaty” i solistów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wstęp wolny.

Wakacyjna Trasa Dwójki

Świnoujście. W ramach „Wakacyjnej Trasy Dwójki”, w niedzielę o g. 20 w amfiteatrze wystąpią: Boys, Marco Bocchino, Helena Vondrackova, Defis, Marien, Zeon Martyniuk, Jessie Jean, Classic, Czadoman i Edyta Górniak. Koncert będzie transmitowany na żywo na antenie TVP2.

BaT

Koncert na pożegnanie lata

Gryfino. W piątek na terenie Pałacyku pod Lwami odbędzie koncert pn. „Pożegnanie Lata 2020”. Wystąpią: Damian Ukeje z projektem „Moje Boskie Buenos” (ok. g. 19.30) oraz chojeński zespół FRUT (g. 18). Wstęp jest wolny, wejście na koncert związane jest jednak z obostrzeniami wynikającymi z pandemii COVID-19; szczegóły uczestnictwa w imprezie w regulaminie wydarzenia na stronie www.gdk.com.pl.

(akme)

Wypad za miasto

Łobez. Ognisko TKKF Błyskawica w Łobzie zaprasza w niedzielę miłośników wypadów za miasto na „II Chodzenie po Brzeźnickiej Węgorzy – przeprawę po wodospadach i bystrzach górskiej rzeki, czyli rzeką człapanie”. Zbiórka uczestników o g. 9.45 na wyspie przy Nadleśnictwie w Łobzie, skąd nastąpi wyjazd autokarem na miejsce wyprawy. Należy mieć odpowiednie obuwie oraz zapasowe ubranie. Dno rzeki jest zróżnicowane - kamieniste, piaszczyste, muliste… Na spotkanie z dziką naturą zapraszają Elżbieta Jankowska-Kogut i Adam Kogut.

Filmy z górnej półki

Łobez. Na spotkanie z X Muzą do kina samochodowego w piątek i sobotę zaprasza Urząd Miejski w Łobzie. Na boisku sportowym na srebrnym ekranie o pow. 60 m2 przy osiedlu Świętoborzec w piątek odbędzie się projekcja wyróżnionego Saturnem filmu obyczajowego „Cudowny chłopak” (produkcji Hongkong/USA , 2017 r.), a w sobotę nagrodzonego Oskarami komediodramatu „Green Book” (produkcji USA, 2018 r.). Początek projekcji o g. 20.30.

(cz.b.)

Sojusz Piłsudski - Petlura

Koszalin. Zarządy Oddziału i Koła Związku Ukraińców w Polsce zapraszają w piątek o g. 16 do Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy placu Polonii 1 na konferencję historyczną poświęconą 100-leciu sojuszu polsko-ukraińskiego. W programie prelekcje dwóch znawców tematu. Prof. dr hab. Roman Drozd wystąpi z wykładem pt. „100-lecie sojuszu polsko-ukraińskiego Piłsudski Petlura. Zarys i geneza”, a dr Marek Kozubel, z Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie będzie mówił nt. „100-lecie Bitwy Warszawskiej. Generał Marko Bezruczko wspólny bohater wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku”. Wstęp wolny.

Finał festiwalowy

Koszalin. Muzyka i śpiew na zakończenie tegorocznego 54. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w katedrze pw. NPNMP. Wykonawcami piątkowego (28 sierpnia) koncertu będą: Sławomir Kamiński - organy, miejscowe chóry - Pomerania Cantat Dziecięcej Akademii Chóralnej i Canzona Politechniki Koszalińskiej oraz Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej pod dyrekcją Radosława Wilkiewicza. Zabrzmią utwory takich kompozytorów, jak Dietrich Buxtehude, Johann Pachelbel, Robert Schumann, Gaston Belier, Stanisław Moniuszko, Giovanni Battista Pergolesi i Władimir Wawiłow. Początek koncertu o g. 19.15.

Brzmienia przy książnicy

Koszalin. Ósma edycja Good Vibe Festival zmienia miejsce. Tym razem koncert w sobotę odbędzie się przy budynku głównym Koszalińskiej Biblioteki Publicznej na placu Polonii 1. Wystąpi Hubert Tas, który zaprezentuje dokonania w stylu hip hop/rap. Początek o g. 19.30. Wstęp wolny.

Perfekcyjne Przeboje

Darłowo. Tak nazywa się zespół, który wykonuje wersje akustyczne słynnych utworów rockowych z repertuaru grupy Perfect. Koncert w ramach cyklu Muzyczny Piątek (28 bm.) o g. 20 na rynku miejskim. Wstęp bezpłatny.

„Nadzwyczajni” na ekranie

Darłowo. W sobotę Kino pod Chmurką zaprasza na pokaz komediodramatu francuskiego pt. „Nadzwyczajni”. Seans w reżimie sanitarnym rozpocznie się o g. 21.30 na rynku miejskim. W razie niepogody projekcja odbędzie się w kinie Bajka przy ulicy Morskiej 56. Wstęp wolny.

(m)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ