Środa 23 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Według artystów znad Bałtyku tak powinniśmy mieszkać. Jest też pościel ze Szczecina

Data publikacji: 2020-09-28 20:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-29 08:55
Według artystów znad Bałtyku tak powinniśmy mieszkać. Jest też pościel ze Szczecina
 

Od wtorku (29 września) czynna jest, w INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury (przy al. Wojska Polskiego 90), nowa wystawa pn. Baltic Home. Można tu podziwiać meble i inne przedmioty sztuki użytkowej autorstwa twórców znad Bałtyku -  z Danii, Finlandii, Litwy, Estonii, Niemiec, Szwecji i Polski. Wśród nich jest pościel szczecińskiej marki Foonka oraz prace studentów i absolwentów Akademii Sztuki w Szczecinie, z kierunku wzornictwo. Ekspozycja będzie krótko prezentowana, bo tylko do 16 października.

"Kraje Morza Bałtyckiego charakteryzuje niezwykły potencjał oraz bogate zasoby. Przed nami mieszanka różnych kultur, różnych spojrzeń, które scalą się i pozwolą przenieść się do bałtyckiego domu, w którym odnajdziemy nie tylko spokój i ukojenie. To natura nadaje rytm wzburzonym falom na morzu, tak i my podczas wystawy wywołamy otchłań emocji" - tak organizatorzy zachęcają do odwiedzenia wystawy.

W Inkubatorze Kultury można zobaczyć m.in. ławkę Tonuki autorstwa Katarzyny Dzięcioł, projekt doceniony na arenie międzynarodowej, szwedzkie krzesło z lat 50. autorstwa duetu - Bengt Akerblom & Gunnar Eklöf, wazon Paper Bag fińskiego projektanta Tapio Wirkkali ze specjalnej kolekcji z okazji rocznicy jego 100 urodzin, wykonywane ręcznie sofy polskiej firmy Scandic Sofa, wspomnianą pościel szczecińskiej marki Foonka (autorstwa Gosi Dziembaj, inspirowaną nadmorskimi wspomnieniami), ekologiczny system meblowy PIN, przeznaczonym dla osób, które często zmieniają miejsce zamieszkania, duński zestaw do kawy i herbaty Johannesa Hansena z Noddebo Knabstrup z lat 60.

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 10 -21.

(MON)

Fot. Materiały organizatora

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gh
2020-09-29 08:46:38
Sporo rzeczy z drewna, a ekologianie krzyczą, żeby zaprzestać planowej gospodarki leśnej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ