piątek, 05 marca 2021r.

Przyjaciel na całe życie

Data publikacji: 2020-09-04 20:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-06 08:20
Przyjaciel na całe życie
 

Porzucone przez jednych, przygarnięte przez drugich, a teraz - z radością i miłością w oczach - stały się wdzięcznymi bohaterami barwnych kadrów. Mowa o zwierzakach przygarniętych przez wrażliwych ludzi, które od soboty - wraz z nowymi opiekunami - będzie można oglądać na pięknych zdjęciach poruszającej wystawy: Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego w Starej Rzeźni.

Spośród blisko 200 zdjęć na ekspozycję trafiło 30, najlepiej oddających ideę zawartą w tytule wystawy: "Przyjaciel na całe życie" 

- Bezdomność zwierząt to wciąż duży problem. Odpowiada za to nieodpowiedzialność ludzi, którzy kupują zwierzęta w sposób nieprzemyślany i potem - równie szybko i bez emocji - potrafią się ich pozbyć. Gdy zwierzę staje się np. obciążeniem lub przeszkodą w wyjeździe na wymarzone wakacje - mówi Natasza Wolska, inicjatorka wystawy. - Bezdomność, śmierć lub schronisko - oto, co czeka niechciane zwierzęta. Odrzucenie, niepewność, samotność, strach, choroby - to przed takim życiem ratują zwierzęta wszystkie te wspaniałe osoby, które przygarniają niechcianych dając im dom, miłości i opiekę. I właśnie tych, którzy troszczą się o "naszych braci mniejszych", chcieliśmy uhonorować wystawą.

Fotografie przedstawiają psy i koty w ich nowym życiu: uratowane, zadbane, kochane i szczęśliwe. Obrazują także niezwykłą więź, jaka połączyła je z nowymi opiekunami. Właśnie w ten sposób - wystawą wspartą przez program Społecznik - także fotograficy zrzeszeni w STF chcą promować adopcje psów i kotów ze schronisk dla zwierząt oraz wszelkich organizacji pozarządowych, które zajmują się opieką nad czworonogami.

- Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia od zawsze wspiera wszelkie inicjatywy społeczne i charytatywne. Nasze mury są otwarte na wystawy, koncerty i rozmaite inne inicjatywy, które pokazują zaangażowanie społeczne na rzecz osób chorych czy potrzebujących. Działamy także na rzecz zwierząt. Z wielką radością będziemy więc gościć wystawę „Przyjaciel na całe życie” i zapraszamy do oglądania jej zdjęć  - mówi Agnieszka Górska, kierująca Starą Rzeźnią.

Wernisaż wystawy "Przyjaciel na całe życie" odbędzie się w sobotę (5 września) o godz. 18. Ekspozycja w Starej Rzeźni będzie dostępna przez cały wrzesień, bezpłatnie. Podobnie jak pozostałe kadry przygotowane z myślą o tym wydarzeniu - tyle że można je będzie oglądać wyłącznie w galerii internetowej na stronie Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego.

(an)

Fot. Piotr Wolski

Komentarze

Jeremi
2020-09-06 04:09:35
Posiadanie kota lub psa wydłuża życie i przeciwdziała wielu chorobom. Warto mieć takiego domownika.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ