Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

W środę debata o Izraelu i Hamasie

Data publikacji: 05 grudnia 2023 r. 09:03
Ostatnia aktualizacja: 06 grudnia 2023 r. 14:03
W środę debata o Izraelu i Hamasie
 

„Wojna z widokiem na pokój. Izrael - Hamas" - to tytuł spotkania z udziałem eksperta od spraw żydowskich, Konstantego Geberta, które rozpocznie się w środę 6 grudnia o g. 17.30 w sali im. Zbigniewa Herberta Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

Debata będzie kolejną z cyklu „Otwarta społeczność”. Zapraszają na nią marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, dyrektor Książnicy Pomorskiej Przemysław Wraga i dominikanin Tomasz Dostatni OP.

Konstanty Gebert to psycholog, tłumacz, dziennikarz i nauczyciel akademicki, autor reportaży wojennych, felietonista „Kultury Liberalnej”, wcześniej publicysta „Gazety Wyborczej”. Autor książki „Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela”, wydanej w tym roku przez Wydawnictwo Agora, czyli historycznej podróży w 75. rocznicę powstania państwa Izrael, która to będzie inspiracją do rozmowy. Po 7 października, gdy Hamas zaatakował Izrael, zabijając ponad 1400 osób, Konstanty Gebert jest często zapraszany do mediów, aby przybliżyć historię relacji Żydów i Palestyńczyków.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Rozmowa będzie również transmitowana w mediach społecznościowych, na profilach facebookowych Pomorze Zachodnie News oraz Książnicy Pomorskiej.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Od roku 2023
2023-12-07 17:13:58
słowo Holokaust nierozłącznie będzie się łączyć z Palestyńczykami.
Jan Grabowski
2023-12-06 16:49:53
Co tak skąpo w tym biogramie? Zabrakło informacji że Konstanty Gebert jest syjonistą czyli żydowskim nacjonalistą. O rodzicach nawet nie wspomnę bo mnie obrzydzenie bierze na samą myśl.
Do Wojtek
2023-12-06 13:44:17
Zanim pójdziesz bić brawo Gebertowi to zapoznaj się z tekstem Jakuba Polańskiego "Jak powtarzanie izraelskiej propagandy ma uzasadniać czystki etniczne w Gazie" w "Krytyce politycznej". Tylko naiwni wyznawcy koncepcji 'polin' kupią waszą propagandę. Moment w którym zaczęliście proponować wypędzenie Palestyńczyków z ich własnej od tysięcy lat ziemi daje mi prawo by zacząć mówić o ekspulsji Żydów z Europy i dożywotnim zakazie żydowskiego osadnictwa w Europie. Pozdrów zdrajcę Geberta syjozisto.
@Wojtek
2023-12-06 09:41:57
Drogi Wojtku nie wiem dlaczego tak kłamiesz. Izrael kradnie Palestyńczykom ziemię od 1948 roku. Bandyci z IDF strzelają do Palestyńczyków, niszczą ich szpitale, domy, przedszkola, cmentarze. Robią to praktycznie bezkarnie. Izraelska dzicz cywilizacyjna zamordowała w ciągu okupacji ziem palestyńskich dziesiątki tysięcy palestyńskich dzieci. Co do izraelskich ofiar to informuję że ok 25% ofiar izraelskich jest wynikiem własnego ostrzału (friendly fire). Nie kłam bo i tak się wyda.
Wojtek
2023-12-06 08:16:43
Pominąleś jeden najistotniejszy fakt w swym mocno emocjonalnym wpisie. Arabowie z Gazy bronią się, bo Izrael ich zaatakował? 7.10.23 było niestety odwrotnie. Dzicz cywilizacyjna mordowała z okrucieństwem dzieci, staruszków, niewinnych cywilów, potem chełpiąc się tym i uzyskując poklask w reszcie społeczności Gazy. Każda akcja rodzi reakcję. Nagle ci sami „bohaterowie” zaczęli się chować pod spódnicami kobiet i łóżkami chorych i skomleć jacy to są biedni i pokrzywdzeni. Mają to co rozpętali!
endlösung
2023-12-05 11:37:46
endlösung der palestinefrage. Nagle zmasowana akcja propagandystów syjonistycznych bo kończy się monopol na bycie ofiarą holokaustu. Lokalni i przyjezdni syjoniści ruszyli do urabiania Polaków o tym że Izrael może popełniać zbrodnie i ludobójstwo bo sam kiedyś był ofiarą zbrodni i ludobójstwa. Nie, nie możecie eksterminować Palestyńczyków tylko dlatego by ukraść ich kraj. Macie broń jądrową, lotnictwo wojskowe, czołgi i okręty podwodne. Wam wolno mniej a nie więcej. Palestyńczycy bronią się.
Otwarta Społeczność
2023-12-05 11:34:37
Cóż to za Otwarta Społeczność co nie zaprosiła przedstawicieli Palestyny, tylko nie wiadomo po co Dominikanina z Dominikany?
Po co?
2023-12-05 09:39:08
W jakim celu polonofob, syn sdrajcy Polski i Polaków, osoba negująca a w najlepszym razie bagatelizująca zbrodnie komunistów w zbrodnie własnego ojca przyjeżdża do Szczecina wypowiadać się w temacie izraelskich zbrodni na walczących o prawo do życia we własnym niepodległym państwie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA