Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

W Policach stypendia za artystyczne osiągnięcia

Data publikacji: 07 listopada 2019 r. 07:56
Ostatnia aktualizacja: 07 listopada 2019 r. 08:47
W Policach stypendia za artystyczne osiągnięcia
 

Młodzi artyści z Polic zostali docenieni przez burmistrza, radnych i urzędników. Aż 21 z nich dostało stypendia. To laureaci i wyróżnieni na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach. Nagrody trafiły też do dorosłych lokalnych animatorów kultury.

- Dzisiaj stypendia trafią do 21 młodych osób, tak się składa, że w tym roku do samych dziewcząt - mówi Witold Stefański, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury UM w Policach. - To osoby, które realizują swoje pasje i osiągają sukcesy: w teatrze, tańcu, muzyce... - Wiemy, że to rozwijanie talentów często wiąże się z kosztami. I gmina chce tym młodym osobom pomagać także finansowo. W tym dniu burmistrz Polic wręcza także dwie bardzo ważne nagrody. To dla osób, które bardzo dużo wnoszą w kulturę lokalną.

Te nagrody dla dorosłych otrzymali: Piotr Broda i Piotr Biniek.

- Piotr Broda to osoba, która ma największy wpływ na to, czego słuchamy podczas większych i mniejszych imprez w naszej gminie - przedstawiał laureata Witold Stefański. - To osoba, która dokonuje często bardzo trudnych wyborów, jak zaspokoić różne gusta i jak dbać o to, żeby ta muzyka, z którą mamy kontakt w naszej gminie, była najwyższych lotów. Nie raz już mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałych koncertów w naszej gminie, to często jego zasługa - jego wybór, jego decyzje i też jego odpowiedzialność.

- Piotr Biniek jest inżynierem mechanikiem, dziennikarzem prasowym (był związany także z redakcją "Kuriera Szczecińskiego" - red.), telewizyjnym, wykładowcą akademickim, pisarzem, jest konstruktorem instrumentów muzycznych - mówił naczelnik. - Ale chcielibyśmy go docenić za to, co robi dla społeczności całej gminy, a szczególnie społeczności sobie najbliższej: Węgornika, gdzie mieszka, oraz tej bliskiej sobie wsi - Tanowa. Udało mu się wokół siebie zintegrować dużą grupę ludzi, dla których muzyka jest ważna. Śpiewają, koncertują w kraju i za granicą. Stworzyli utwór "Świdwie Sanctus - natura i człowiek w dźwięku i obrazie", nawiązuje on do otoczenia, przyrody. Pan Piotr jest takim wielkim animatorem kultury w tej naszej miejscowości. 

- Było mi bardzo miło wręczyć tym młodym osobom nagrody - podsumował spotkanie Władysław Diakun, burmistrz Polic. - Liczę, że te stypendia pozwolą im się rozwijać twórczo i będziemy się tutaj z nimi spotykać także w kolejnych latach.

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

Na zdjęciu: Piotr Biniek odbiera nagrodę od burmistrza Polic Władysława Diakuna

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

-
2019-11-07 08:36:39
Takie wsparcie to ogromna motywacja i forma docenienia czyjegoś talentu, a także przykład dla innych, że warto się kształcić i rozwijać swoje umiejętności.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA