Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Uczniowie odebrali dyplomy stypendium premiera i ministra

Data publikacji: 21 lutego 2019 r. 21:07
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:48
Uczniowie odebrali dyplomy stypendium premiera i ministra
 

Dyplomy potwierdzające uzyskanie stypendium Prezesa Rady Ministrów wręczył najzdolniejszym uczniom szkół średnich wicewojewoda Marek Subocz w towarzystwie wicekuratora oświaty Jerzego Sołtysiaka.

W czwartek dyplomy odebrali stypendyści Prezesa Rady Ministrów ze szczecińskich szkół średnich oraz stypendyści Ministra Edukacji Narodowej z regionu.

- Życzę Wam dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, a także zachęcam do realizowania nawet tych marzeń i celów, które obecnie wydają się trudno osiągalne. Dziękuję za ambicję, pracowitość i sumienność w wypełnianiu obowiązków uczniowskich – powiedział podczas uroczystości wicewojewoda Marek Subocz.

W uroczystości, która odbyła się 19 lutego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim wzięli udział stypendyści, dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice uczniów z powiatów: choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfickiego, gryfińskiego, kamieńskiego, łobeskiego, myśliborskiego, polickiego, pyrzyckiego, stargardzkiego i miasta Świnoujście.

W roku szkolnym 2018/2019 stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 189 uczniów, a stypendium Ministra Edukacji Narodowej 29 uczniów z województwa zachodniopomorskiego.

Stypendium to może uzyskać każdy uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen albo wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym i wynosi 258 złotych miesięcznie. Pieniądze są wypłacane ze środków budżetu państwa.

(k)

Fot. ZUW

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Halo
2019-02-21 21:37:35
Gdzie w tytule jest przecinek?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA