środa, 19 lutego 2020.
Strona główna > Kultura > Utracone dzieciństwo

Utracone dzieciństwo

Utracone dzieciństwo
Data publikacji: 2019-08-23 20:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-24 23:03
Wywietleń: 1073 410009

W Centrum Edukacyjnym “Przystanek Historia” Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej “Utracone dzieciństwo”. Ekspozycja została przygotowana przez Oddział IPN-u w Warszawie. Ukazuje życie dzieci od okresu międzywojennego do zakończenie II wojny światowej. Pokazuje, jak wyglądało ich życie, a także jak zmieniło się w czasie wojny. Okres dzieciństwa, który został brutalnie przerwany przez politykę terroru prowadzoną przez okupantów, pozostawił w ich życiu ogromną traumę. Ekspozycja odnosi się również do losów dzieci z różnych mniejszości narodowych w tym: Żydów, Romów, Ukraińców, Białorusinów, Poleszuków, Karaimów, Ormian, Hucułów, a także do traumatycznych przeżyć związanych z gettem, obozem, przymusową pracą, deportacjami, egzekucjami.

Wernisażowi towarzyszyła dyskusja. Wzięli w niej udział:Izolda Kozłowska  - córka por. Czesława Zajączkowskiego ps. „Ragner”, psycholog Adriana Żak, historyk dr Tomasz Łabuszewski. Moderatorem był Dariusz Baranik.

(as) 

Fot. Marta TESZNER

Utracone dzieciństwo Utracone dzieciństwo Utracone dzieciństwo Utracone dzieciństwo Utracone dzieciństwo Utracone dzieciństwo

Komentarze

A wg. Alfabetu...
To mniejszosci narodowe powinny byc po-wy-mie-nia-ne tak: Bialorusinow, Huculow Karaimow, Ormian, Poleszukow, Romow, Ukraincow i Zydow ! Gdzie w Wiekszosci utracone dziecinstwo na terenie Calej Polski... mialy niestety Polskie dzieci !!!
2019-08-24 22:35:50
po-co
Bylo, minelo, Nowe nastalo, PO-CO stale wracac do bolesnej przeszlosci???? Wezcie przyklad z Japonii!!! tam nikt NIE wspomina stale, notorycznie o tym co sie stalo w Hiroszymie i Nagasaki!!!!
2019-08-23 23:03:53
historia
A co bylo po II-ej wojnie swiatowej? to zapomiano? czy nadal panuje ten sam nastruj co przed wybuchem tej II-ej wojny? zarzarta nienawisc Polaka do Polaka!!!!! ja NIE widze zadnej roznicy pomino uplywu tylu lat.....i otwarciu granic panstwowych!!!!!
2019-08-23 22:58:53
Hmm
A dlaczego w tym "Utraconym dziecinstwie" nie ma wymienionych Polskich dzieci ? I wyglada na to, ze IPN bardziej martwi sie o dzieci z innych Narodowosci... gdzie oczywiscie Zydowskie dzieci musza byc wymienione na 1-szym miejscu - by chyba jak najwiecej "przypodobac sie" Szefowi IPN-u, ktory jeszcze do dzis nie mowi Perfekt po Polsku !!
2019-08-23 22:23:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

kondolencje

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie