Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Utracone dzieciństwo

Data publikacji: 23 sierpnia 2019 r. 20:11
Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia 2019 r. 23:03
Utracone dzieciństwo
 

W Centrum Edukacyjnym “Przystanek Historia” Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej “Utracone dzieciństwo”. Ekspozycja została przygotowana przez Oddział IPN-u w Warszawie. Ukazuje życie dzieci od okresu międzywojennego do zakończenie II wojny światowej. Pokazuje, jak wyglądało ich życie, a także jak zmieniło się w czasie wojny. Okres dzieciństwa, który został brutalnie przerwany przez politykę terroru prowadzoną przez okupantów, pozostawił w ich życiu ogromną traumę. Ekspozycja odnosi się również do losów dzieci z różnych mniejszości narodowych w tym: Żydów, Romów, Ukraińców, Białorusinów, Poleszuków, Karaimów, Ormian, Hucułów, a także do traumatycznych przeżyć związanych z gettem, obozem, przymusową pracą, deportacjami, egzekucjami.

Wernisażowi towarzyszyła dyskusja. Wzięli w niej udział:Izolda Kozłowska  - córka por. Czesława Zajączkowskiego ps. „Ragner”, psycholog Adriana Żak, historyk dr Tomasz Łabuszewski. Moderatorem był Dariusz Baranik.

(as) 

Fot. Marta TESZNER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A wg. Alfabetu...
2019-08-24 22:35:50
To mniejszosci narodowe powinny byc po-wy-mie-nia-ne tak: Bialorusinow, Huculow Karaimow, Ormian, Poleszukow, Romow, Ukraincow i Zydow ! Gdzie w Wiekszosci utracone dziecinstwo na terenie Calej Polski... mialy niestety Polskie dzieci !!!
po-co
2019-08-23 23:03:53
Bylo, minelo, Nowe nastalo, PO-CO stale wracac do bolesnej przeszlosci???? Wezcie przyklad z Japonii!!! tam nikt NIE wspomina stale, notorycznie o tym co sie stalo w Hiroszymie i Nagasaki!!!!
historia
2019-08-23 22:58:53
A co bylo po II-ej wojnie swiatowej? to zapomiano? czy nadal panuje ten sam nastruj co przed wybuchem tej II-ej wojny? zarzarta nienawisc Polaka do Polaka!!!!! ja NIE widze zadnej roznicy pomino uplywu tylu lat.....i otwarciu granic panstwowych!!!!!
Hmm
2019-08-23 22:23:42
A dlaczego w tym "Utraconym dziecinstwie" nie ma wymienionych Polskich dzieci ? I wyglada na to, ze IPN bardziej martwi sie o dzieci z innych Narodowosci... gdzie oczywiscie Zydowskie dzieci musza byc wymienione na 1-szym miejscu - by chyba jak najwiecej "przypodobac sie" Szefowi IPN-u, ktory jeszcze do dzis nie mowi Perfekt po Polsku !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA