Wtorek 28 września 2021r. 
REKLAMA

Twarzą w twarz ze sztuką

Data publikacji: 2020-08-10 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-10 17:02
Twarzą w twarz ze sztuką
 

„Face to face” to tytuł wystawy Andrzeja Łazowskiego, którą od godz. 17 w poniedziałek (10 sierpnia) będzie można oglądać w szczecińskim Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. To kolejny projekt fotograficzno-dziennikarski, tym razem pod hasłem: „W poszukiwaniu człowieczeństwa”.

- Podczas sesji bohaterowie projektu, na prośbę autorów, zastanawiali się nad tym, czym dla nas współcześnie jest człowieczeństwo, czy doświadczamy niezwykłego człowieczeństwa w swoim życiu? „Ludzki” i „nieludzki” - tak czasem mówimy o drugiej osobie. Co to znaczy? - wyjaśnia Michał Kaczmarek, rzecznik prasowy Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Do pracy nad wystawą została zaproszona polonistka Halina Marczewska-Żuławska. Na podstawie wypowiedzi osób z portretów przygotowała teksty, które będziemy mogli przeczytać na wystawie.

- Prezentacja składa się z portretów, które są bardzo naturalne, mocno skadrowane, bezpośrednie - opisuje M. Kaczmarek. - Można powiedzieć, że będzie to prawdziwe spojrzenie w oczy, takie face to face. To jest piąta wystawa, w której artysta dokumentuje swoim autorskim spojrzeniem ludzi mieszkających w Szczecinie oraz w granicach Euroregionu Pomerania.

Andrzej Łazowski studiował w latach 1994-1997 w Szkole Fotografii Profesjonalnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Stefana Wojneckiego.  Do Akademii Sztuk Pięknych w Wydziale Komunikacji Multimedialnej uczęszczał w latach 1997-2000. Między innymi w latach 1994-2000 uczestniczył w ponad 50 wystawach zbiorowych w kraju (m.in. w Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Łodzi, Płocku, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Sopocie, Wrocławiu) oraz za granicą (Austria, Brazylia, Iran, Hongkong, Niemcy, Szwecja).

Wystawę będzie można podziwiać do 29 sierpnia.

(KK)

Fot. CKE Stara Rzeźnia

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ