niedziela, 19 maja 2019.
Strona główna > Kultura > Tulia u prezydenta

Tulia u prezydenta

Tulia u prezydenta
Data publikacji: 2019-04-03 22:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-05 12:12
Wywietleń: 745 383903

Odwiedziny u prezydenta Szczecina złożyły artystki z zespołu Tulia, który został niedawno wyznaczony do reprezentowania Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji. Szczecinianki śpiewają muzykę folkową lub popularne utwory w folkowych aranżacjach. Pojawiły się w urzędzie miasta ubrane w stroje ludowe, które stały się już częścią ich scenicznej prezentacji.

Na pytanie, czy czują tremę, zażartowały: "Przed spotkaniem z panem prezydentem? Ani trochę." Potem wspomniały, że prowadzą przygotowania do występu przed europejską publicznością, ćwicząc m.in. ruch sceniczny.

- Cieszę się, że mamy tutaj takie gwiazdy - powiedział prezydent Piotr Krzystek. - W trakcie konkursu będziemy namawiać naszych przyjaciół za granicą, żeby głosowali na Tulię.

Członkinie zespołu przyznały, że uczestnictwo w konkursach (oprócz Eurowizji, na którą pojadą w maju, były też w Opolu) nie było ich głównym celem, a najbardziej zależy im na tym, żeby móc śpiewać.

- Żadna z nas wcześniej nie pomyślała, że będziemy reprezentować Polskę na międzynarodowym konkursie - przyznały.

Zespół - w którego skład wchodzą Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak - powstał w listopadzie 2017 roku, po tym jak opublikowana przez szczecinianki na YouTube aranżacja utworu "Enjoy the Silence" zespołu Depeche Mode zyskała sporą popularność. 25 maja 2018 roku artystki wydały swój pierwszy album, a podczas wczorajszego spotkania z prezydentem zasugerowały, że pojawi się kolejny.

(NaP)

Fot. Natan PAWŁOWSKI

Komentarze

Mordechaj Goldber
Aj-waj po co ten rajwach?! Jak zechcemy to Izhael będzie w Ameryce. A dlatego Izhael w Eurowizji, bo nikt z Arabów nie ścierpiałby Żyda na scenie.
2019-04-04 18:51:52
Dziwne, Izrael
przecież nie jest w Europie ale w Azji Zachodniej... W Europie piszemy i czytamy od lewej do prawej a w Izraelu odwrotnie, my używamy alfabetu łacińskiego a oni nie, mamy inne kalendarze, zwyczaje, kulturę, nawet prawo i system moralno-etyczny opierają się na fundamentalnie innych założeniach. Może mi ktoś to wyjaśni jak to jest że mimo tylu różnic konkurs Eurowizji odbywa się w kraju z który z Europa nie ma nic wspólnego?
2019-04-04 16:07:11
www/?
Dziewczyny mogą być odurzone nagłą sławą,ale na litość boską,czy nikt nie widzi,że z tym filmikiem , ośmieszą Polskę bardziej niż najbardziej nieprzyjazni nam politycy?
2019-04-04 16:04:36
Jarun
Nie wiem czy zauważyliście, pewnie nie, bo nie czytacie. Cyt:"Na pytanie, czy czują tremę, zażartowały: "Przed spotkaniem z panem prezydentem? Ani trochę." Widzisz chłopcze, nikt cię nie szanuje...jak Adriana.
2019-04-04 10:07:36
hehe
Krzystek swoją wiejską facjatą bardzo pasuje do tego folkowego zespołu, powinien chyba razem z nimi występować!
2019-04-04 09:01:20
Marko
Że zwykłymi Szczeciniakami się niespotykane bo by mu wygarneli co o nim myślą
2019-04-04 08:25:46
AXA
A ten w środku, z buźką tęskniącą za rozumem, to kto?
2019-04-04 07:32:05
A na zdjeciu
Wyglada to jak... "Romeo i cztery Julie"