sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Kultura > „Pali się” zabrzmi w Izraelu. Czy tą piosenką Tulia wygra Eurowizję?

„Pali się” zabrzmi w Izraelu. Czy tą piosenką Tulia wygra Eurowizję? [FILM]

„Pali się” zabrzmi w Izraelu. Czy tą piosenką Tulia wygra Eurowizję?
Data publikacji: 2019-03-08 18:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-10 15:15
Wywietleń: 1355 379563
Szczeciński zespół Tulia dziś ogłosił, jaki utwór zaśpiewa na majowym festiwalu Eurowizja 2019 w Izraelu. Zatem w Tel Awiwie w biało-czerwonych barwach usłyszymy piosenkę "Pali  się" ("Fire of Love") , jednak w nieco zmienionej aranżacji niż znamy ją z reedycji debiutanckiego albumu grupy. Jak też z dodanymi wstawkami w języku angielskim.

Za tekst odpowiada w wersji polskiej Sonia Krasny, w wersji angielskiej Allan Rich oraz Jud Friedman. Muzykę zaś skomponowała Nadia Salon. Za produkcję i aranżację odpowiadał Marcin Kindla. 


Jud Friedman   Allan Rich  to artyści dwukrotnie nominowani do Oscara za najlepszą piosenkę, napisali m.in. przebój pt. "Run To You"  Whitney Houston. Tworzyli między  innymi dla takich wykonawców, jak Ray CharlesChaka Kahn*NSYNCKenny LogginsJames Ingram, Rod Stewart czy Tina Turner. 
(MON)
Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Jarun
Widać, że brak dobrego menadżera, który dobrałby im piosenki. Polecam pana Matławskiego, znakomitego szczecińskiego etnografa.
2019-03-09 11:41:16
Oo
Od kiedy pali się oznacza fire of love ?????
2019-03-09 08:20:08
bez szans
I piosenka i zespół nie mają szans na Eurowizji. Nie te klimaty.
2019-03-09 07:09:15
słabe to naprawdę
Piosenka nie porywa, daleko jej do tzw. szlagieru, a zespół bez obrazy dziewczyny, ale na Eurowizję się nie nadaje. Kolejny raz Polska odpadnie już po pierwszym występie,niestety.
2019-03-08 23:26:06
anka
nie. nie wygrają. podoba mi się ich muzyka, ale to najgorszy ich utwór jaki słyszałam. poza tym już nietrafionym był wybór tej formacji na Eurowizję. to nie ten klimat!
2019-03-08 20:53:50
Jarun
Tulia- piękne głosy ale repertuar denny. Piosenka o...niczym, jakieś popłuczyny, ni to ludowe, ni pop-owe.
2019-03-08 18:46:02
Krótko
Niezły tytuł jak na miejsce gdzie wystąpią:)
2019-03-08 18:30:27